Спеціальні потреби

Загроза ядерного тероризму та безпека АЕС – основні теми саміту в Сеулі


У четвер, 22-го березня, Україна, за сприяння США та МАГАТЕ, вивезла до Росії останню партію високозбагаченого урану. Таким чином український уряд виконав зобов’язання, взяте на себе під час першого саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні у квітні 2010-го року. У відповідь Україна від США одержала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану та відповідне обладнання.

У вівторок, 27-го березня, відбудеться другий саміт з ядерної безпеки у Сеулі, на якому буде присутня і українська делегація. У Сеулі зберуться 50 лідерів провідних країн світу. Вони сподіваються знайти шляхи посилення ядерної безпеки. Ця тема була проголошена однією з головних цілей зовнішньої політики Адміністрації Барака Обами.

«Холодна війна закінчилася 20 років тому. З того часу ризик ядерної конфронтації між націями знизився, але ризик ядерної атаки тільки посилився», – заявив під час вашингтонського саміту з ядерної безпеки Барак Обама.

Основна мета саміту в Сеулі – пошук шляхів унеможливлення доступу терористів до ядерної зброї.

«Загроза номер один для Сполучених Штатів – ядерний тероризм, коли група терористів зможе здобути бомбу чи матеріал, з якого зробити бомбу, та детонує її на території Сполучених Штатів», – пояснює Джозеф Сірінсіоне, президент Фонду Плаушерс під час обговорення у Нью-Йорку, організованого Корейським товариством.

Окрім Сеула, під час поїздки до Південної Кореї, Барак Обама планує відвідати демілітаризовану зону уздовж кордону з Північною Кореєю. Очікується, що він зустрінеться там з американськими солдатами. Пхеньян назвав саміт провокацією та злочином, який не можна пробачити. Ядерна програма Північної Кореї також буде одним з питань на порядку денному саміту, хоча і не головним, як те закидає офіційний Пхеньян.

«Не можливо уникнути теми Північної Кореї. Але я думаю, що експерти з Кореї та північнокорейський уряд насправді розуміють, що саміт з ядерної безпеки буде дивиться на проблеми більш широко», – каже засновник робочої групи з ядерних матеріалів Александра Тома.

Іншим важливим питанням на саміті в Сеулі буде безпека атомних електростанцій. Під час нещодавньої дискусії у Вашингтоні Кенет Луонґо, президент Товариства за глобальну безпеку, заявив, що катастрофа на АЕС Фукусіма показала, як багато треба зробити для того, аби АЕС у світі стали безпечним джерелом енергії:

«Фукусіма усім показала, що великі ядерні катастрофи можливі і у розвинутих країнах. А також те, що у нас немає адекватних механізмів зупинки поширення радіоактивного забруднення через кордони».

Перед початком саміту президент США Барак Обама проведе двосторонні зустрічі з кількома світовими лідерами, включно з президентом Росії Дмитром Медведєвим та Президентом Китаю Ху Цзіньтао.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG