Спеціальні потреби

Через рік після аварії на АЕС Фукусіма Японія переживає енергетичну кризу


Після катастрофи на АЕС Фукусіма Японія зупинила роботу більшості реакторів в країні. За наміром, вони усі мали пройти ретельне тестування щодо їхньої безпеки у надзвичайних умовах. Пройшов вже рік і уряд хоче знову ввести їх в експлуатацію.

АЕС Охі – одна з електростанцій, де інспектори МАГАТЕ перевірили її роботу у випадку надзвичайних ситуацій. Вони прийшли до висновку, що АЕС може бути знову введена в експлуатацію. Але ця атомна електростанція усе ще не працює. Робота усіх окрім трьох з 54 японських реакторів була призупинена після найбільшої ядерної катастрофи в історії після Чорнобилю. Опитування громадської думки показують, що більшість японців не хочуть, аби АЕС відновлювали роботу. Чимало з них виходять на протести.

«Я не розумію, чому ми маємо покладатися на ядерну енергію. Ядерні відходи розпадаються протягом сотні тисяч років. Я не вірю політикам, які присягнулися захищати наш народ, дітей та наші міста», – каже одна з протестуючих.

Публіка стала ще більш скептичною після того, як два експерти урядової комісії заявили, що уроки з аварії на АЕС Фукусіма засвоєні не були. Вони кажуть, що випробовування на японських АЕС проводилися лише на випадок одного природного лиха, ігноруючи можливість землетрусу та цунамі, як це сталося на АЕС Фукусіма. До того ж випробовування не враховували можливість виходу з ладу устаткування чи людської помилки. Один з експертів – Хіромітсу Іно з Токійського Університету – каже, що перевірки інспекторів МАГАТЄ – це лише показуха:

«Інспектори МАГАТЕ залишили Японію, не провівши власного дослідження. У мене складається враження, що мета їхнього приїзду – схвалення роботи японських енергетичних компаній на вимогу японського уряду».

Хоча це не є юридичною вимогою, очікується, що початок роботи АЕС має схвалити ще і місцева влада. І не усі місцеві керівники підтримують відновлення їх роботи.

До кризи на АЕС Фукусіма третина енергетичних потреб Японії забезпечувалася за рахунок ядерної енергії.

«Вважалося, що ядерна енергетика – це вирішення проблеми забезпечення енергетичних потреб Японії. Але усе змінилося після аварії на Фукусімі. Альтернативні джерела енергії усе ще залишаються дуже дорогими і нестабільними. Перехід від ядерної енергії до відновлюваної енергії – енергії сонця, вітру і так далі – буде дуже непростим», - пояснює інший професор Токійського Університету Пол Скеліз.

Японія знаходиться в зоні сейсмічної активності. Пол Скеліз каже, що вулкани та гейзери створюють великий потенціал для використання термальної енергії землі.

«Геотермальна енергія – це фантастичне джерело. Воно чисте, досить недороге для використання, його багато. На жаль, існують політичні проблеми. Найкращі місця, де можна встановити турбіни, знаходяться в японських національних парках», – каже Скеліз.

Через кілька місяців почнеться літо і зросте потреба в електроенергії через роботу кондиціонерів. Аналітики кажуть, що Японія постала перед чітким вибором: відновити роботу реакторів чи почати інвестувати у перехід на альтернативні джерела енергії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG