Спеціальні потреби

В зоні відчуження навколо Фукусіми чекають на відновлення роботи шкіл


Через рік після аварії на атомній станції Фукусіма частина однойменної японської провінції лишається забороненою зоною. Втім відсутність чіткого кордону та помітних відмінностей між безпечною територією та районами ураженим радіацією, створює ілюзію, що загрози життю людей немає.

Мешканцям тимчасових поселень, які сподіваються у майбутньому повернутись до нормального життя нині доводиться призвичаюватись до факту того, що частина світу до якого вони звикли, перетворилась на небезпечну для життя пустку.

Адаптація до нових обставин - складний процес. Повсякденні проблеми мешканців японської зони відчуження не схожі ні на що інше. Наприклад, половина тимчасового поселення Кавауті знаходиться в офіційно забороненій зоні, інша – в такій, що вважається придатною до життя.

В селищі Кавауті – позачергова нарада. Вона проходить на території зони відчуження, лише тут збереглась придатна для великої зустрічі будівля.

Очільники громади повідомляють, що наступного місяця в селищі поновить роботу місцева адміністрація.

Із майже 3 тисяч мешканців, нині в ньому - лише кількасот. 110 з них живуть у зоні відчуження. Мер сподівається, що колись до Кавауті повернуться всі його жителі.

Шлагбаум - це межа між звичайним світом та зоною. Хоча в деяких місцях зони рівень радіації нижчий ніж в «нормальній» частині селища.

Через це місцеві сумніваються, що існування кордону виправдане.

65-річна Йошіко Ватанабі провела 9 місяців в тимчасовому центрі. Єдине що їй надокучало – дрібні крадіжки. Вона повернулась до свого будинку на самому кордоні. Живе з собакою. Каже, що район дуже змінився після того як з нього поїхала молодь.

Втім більшість колишніх сусідів не збираються повертатись . Вони бояться радіації та незручностей.

Привид радіації залишиться тут ще на довго. Про неї постійно нагадуватимуть шлагбауми, що позначають невидимий кордон між нормальним світом на небезпечною зоною.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG