Спеціальні потреби

До президентських виборів у США залишилися лічені дні


Розрив між двома кандидатами на посаду президента США продовжує скорочуватися



«Чесний» і «заслуговує довір’я» не ті слова, які більшість американців використовують, щоб описати двох основних кандидатів в президенти - демократа Гілларі Клінтон і республіканця Дональда Трампа.

В ході опитування, проведеного цими днями організацією Gallup, тільки 32% американців характеризували б так Клінтон, в той час як 36% - Трампа.

Тим часом опитування показало, що 50% американців вважають, що Клінтон здатна приймати правильні рішення в умовах кризи, у Трампа цей показник склав лише 36%.

Багато американських виборців не можуть повірити, що шанси кандидатів настільки близькі як це здається зараз. У такого досвідченого політика, здавалося, будуть всі шанси проти крикливого мільярдера, але скандали - електронне листування Клінтон і висловлювання Трампа про жінок, афро-американців, латиноамериканців, інвалідів та його колег-республіканців - нашкодили обом, змусивши багатьох виборців переглянути свою позицію.

Обидва кандидати в суботу проводять заходи у Флориді, ключовому штаті перегонів. На суботу був запланований мітинг Трампа в штаті Нью-Джерсі з губернатором Крісом Крісті, але він був скасований після того, як двоє з головних помічників губернатора в п'ятницю були визнані винними за всіма пунктами звинувачення за їх роль в скандалі про закриття смуги на мосту Джорджа Вашингтона, що веде з штату Нью-Джерсі в місто Нью-Йорк.

У суботу Клінтон виступить на заході з популярною співачкою Кейті Перрі у Філадельфії. Вона повернеться туди у понеділок на мітинг за участю, на думку деяких, ідеальної трійці для президентського зібрання - президента США Барака Обами, першої леді Мішель Обами і чоловіка Клінтон, колишнього президента Білла Клінтона.

У п'ятницю Клінтон вийшла на сцену в Клівленді, штат Огайо, із репером Джей Зі (Jay Z) та його дружиною Бейонсе. Кандидат сказала захопленому натовпі: «У нас є незакінчена робота, яку потрібно доробити, зламати більше бар'єрів і з вашою допомогою розбити скляну стелю раз і назавжди».

Бейонсе сказала, що вона хоче, щоб її дочка «виросла і бачила як жінка керує цією країною, знаючи, що її можливості безмежні».

За словами Джей Зі, риторика Трампа «вносить ворожнечу», і саме тому «він не може бути нашим президентом».

Раніше в п'ятницю на мітингу в Герші, Пенсільванія, Трамп висміяв свого опонента, сказавши присутнім: «До речі, мені не потрібно приводити з собою Джей Ло або Джей Зі. Я тут зовсім один».

Трамп заявив, що Клінтон настільки загрузла в правових проблемах, що її обрання призведе Сполучені Штати в конституційну кризу. У свою чергу Клінтон заявила, що її республіканський опонент, в разі обрання, створить небезпечну невизначеність у всьому світі замість повного надій майбутнього, яке вона планує для країни.

Президент США Барак Обама в п'ятницю вступив в політичну боротьбу, виступивши на захист Клінтон і з осудом Трампа. Ніколи раніше так багато консервативних республіканців не засуджували кандидатуру своєї власної партії, сказав Обама: «І це тому, що Дональд Трамп унікально непідготовлений бути президентом. Його темперамент непридатний, щоб бути головнокомандувачем».

Менш ніж за 100 годин до дня виборів, результати опитувань громадської думки показують невеликий розрив між двома кандидатами, який скорочується. Клінтон, як і раніше, має невелику перевагу над Трампом на національному рівні завдяки її популярності серед жінок і темношкірого і іспаномовного населення, але її перевага скоротилася з минулого місяця, що робить результат виборів менш передбачуваним.

У детальному аналізі поточного рейтингу в невизначених штатах, в яких голоси виборників (членів електорального коледжу – ГА) можуть схилити чашу терезів, коли голоси всіх американців будуть підраховані у вівторок ввечері, видання The Washington Post зробило висновок: «Виборча карта безумовно рухається в напрямку Дональда Трампа».

У п'ятницю Трамп проводив заходи в штаті Нью-Гемпшир, який раніше був міцно за Клінтон, але тепер вагається, і будь-який кандидат може тут перемогти.

Посилаючись на триваюче розслідування листування Клінтон під час її перебування на посаді держсекретаря, Трамп заявив: «Вона, ймовірно, буде під слідством перед довгим судовим процесом, який закінчиться кримінальним судом. ... Америка заслуговує на уряд, який може почати працювати з першого дня».

Ці звинувачення, а також заклик Трампа до своїх прихильників ставати «спостерігачами за виборами» в деяких районах країни, змусило Демократичну партію подати в п'ятницю серію позовів із звинуваченням на адресу республіканців в спробі залякати і протистояти прихильникам Клінтон. Федеральний суддя в штаті Огайо, ще одному стратегічно-важливому штаті, в п'ятницю наказав кампанії Трампа не залякувати виборців або в усній формі чіплятися до них.

Рішення судді США також заборонило заплановане опитування на виході з виборчих дільниць, організоване союзником Трампа Роджером Стоуном, який називає свій проект «Зупинити крадіжку (голосів – ГА)».

Проти Клінтон немає формальних звинувачень в порушеннях у зв'язку з електронним листуванням. Держдепартамент оприлюднив понад 1 200 сторінок додаткових листів Клінтон в п'ятницю, відповідно до умов попередньої угоди з Міністерством юстиції. Серед них були деякі повідомлення з 2010 року, коли по Держдепі та адміністрації Обами було завдано відчутного удару в результаті витоку через WikiLeaks тисяч секретних дипломатичних телеграм.

На відміну від більш розпаленілої риторики на мітингах обох кандидатів, президент Обама закликав демократів на мітингу в Феєтвіллі, штат Північна Кароліна, проявляти стриманість при контактах з опозицією.

«Якщо ви хочете, щоб Америка залишалася сильною і шанованою, тоді у нас не може бути головнокомандувачем той, хто вважає, що це нормально піддавати тортурам людей, який пропонує заборонити цілі релігії в нашій країні», - сказав Обама, критикуючи Трампа.

Потім президент зауважив в натовпі одного демонстранта, який тримав плакат за Трампа. «У нас тут є літній джентльмен, який підтримує свого кандидата. ... Вам не треба про нього турбуватися».

«Перш за все, ми живемо в країні, яка поважає свободу слова. По-друге, схоже, він міг служити в наших збройних силах (через його одяг), і ми повинні це поважати. По-третє, він знаходиться в похилому віці, і по-четверте, треба не освистувати ... треба голосувати!»

У п'ятницю Клінтон і Трамп різко розійшлися в думках щодо стану економіки США лише через декілька годин після оприлюдненням щомісячного звіту Міністерства праці, який показав, що рівень безробіття в США знизився до 4,9 відсотка, після того як роботодавці створили ще 161,000 робочих місць.

Дивіться також: 72% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку - опитування IRI

72% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку - опитування IRI. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Як українці в Лос-Анджелесі збирають гроші для ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG