Спеціальні потреби

Боротьба за президентське крісло між Клінтон і Трампом продовжується


Гілларі Клінтон і Дональд Трамп
Гілларі Клінтон і Дональд Трамп

В останні дні кампанії до виборів, які відбудуться наступного вівторка республіканець Дональд Трамп і демократ Гілларі Клінтон дошкуляли один одному як непридатним на президентську посаду. Трамп твердить, що обрання Клінтон може створити в країні «конституційну кризу».

В середу він продовжував кампанію у Флориді, яку він не може втратити, якщо хоче бути господарем у Білому домі. Він також заявив, що Клінтон буде під слідством навіть після обрання президентом з приводу того, як вона вела справи з документами національної безпеки та електронною поштою під час свого чотирирічного перебування на посаді державного секретаря.

Зі свого боку, Клінтон піддала критиці ставлення Трампа до жінок протягом багатьох років, а її кампанія випустила нове оголошення, звертаючи увагу на його непристойні коментарі про жінок. У середу Клінтон веде кампанію у штаті Аризона, де чисельне латиноамериканське населення виступає проти антиімміграційних планів Трампа. Вона також веде агітацію в сусідньому штаті Невада, де приблизно однакова кількість прихильників обох кандидатів.

Всенаціональні опитування громадської думки показують на дедалі менший розрив у підтримці між виборцями обох кандидатів. Проте аналітики і раніші опитування дають перевагу Клінтон, яка, на їх думку, стане першою жінкою-президентом країни. Флорида має 29 так званих електоральних голосів, які можуть вирішити результат виборів.

Президентські вибори у США не вирішуються прямим всенаціональним голосуванням, але результатом голосуванням електорів у кожному з 50 штатів країни і Вашингтоні. Найбільш густонаселені штати несуть найбільшу вагу в голосуванні електорального коледжу (колегії виборців), а переможець мусить отримати більшість 270-ти з усіх 538 голосів електорів за результатами голосування в кожному із штатів. Флорида є ключем до виборчих надій обох кандидатів, оскільки вона має 29 електоральних голосів, найбільше в будь-якому з вирішальних штатів, де Клінтон і Трамп ведуть агітацію в останні дні.

Результати опитувань показують, що Трамп у штаті веде перед одним процентом, але Клінтон сподівається на велику явку виборців латиноамериканського походження, які голосуватимуть за неї.

Останні дні кампанії були потрясені оголошенням минулого тижня директором Федерального бюро розслідувань Джеймсом Комі, що агенти перевіряють тисячі електронних листів, знайдених на комп’ютері відчуженого чоловіка близької співробітниці Гілларі Клінтон Гуми Абедін.

Комі закрив розслідування справи листів Клінтон в липні, заявивши, що вона була «надзвичайно недбалою» у веденні справ із секретними матеріалами, але кримінальне переслідування було б невиправданим.

Клінтон неодноразово говорила, що використання нею приватної електронної пошти було помилкою, але що вона ніколи свідомо не отримувала або відправляла секретні матеріали електронною поштою. Заява Комі про поновлення розслідування щодо електронної пошти дало Трампу новий імпульс в ході передвиборчої кампанії, але не відомо, чи він скаже більше про те, що ФБР знайшло в листах, знайдених на комп’ютері Ентоні Вінера, колишнього конгресмена і чоловіка Абедін.

У той час як кандидат у віце-президенти від Республіканскої партії губернатор Індіани Майк Пенс також включився до виборчої боротьби, Клінтон знайшла підтримку з боку кількох важливих осіб.

Президент США Барак Обама бореться за неї у штаті Північна Кароліна в середу, віце-президент Джозеф Байден відвідує Флориду, а колишній суперник Клінтон від Демократичної партії сенатор з Вермонту Берні Сандерс бере участь у мітингах на її підтримку в штатах Мічиган і Вісконсин на Середньому Заході країни.

Дивіться також: Американські вибори - в Україні

Американські вибори - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG