Спеціальні потреби

Як голосуватимуть 8 тисяч американців, що живуть в Україні?


Генконсул США в Україні Вільям Бістрянскі
Генконсул США в Україні Вільям Бістрянскі

Про це, як голосуватимуть американські громадяни в Україні, «Голосу Америки» розповів генконсул США у Києві Вільям Бістрянскі

«Одне з наших найважливіших завдань – це підтримка американських громадян, які живуть за кордоном. Зараз в Україні, за нашими оцінками, постійно проживає приблизно 8 тисяч американців. А враховуючи тих, хто тут перебуває тимчасово, цифра може сягати 26 - 30 тисяч. Це порівняно невелика кількість, якщо взяти до уваги, що загалом поза межами Сполучених Штатів проживає приблизно 9 мільйонів американських громадян (більшість із них у Канаді, Британії, Франції).

Ми надаємо нашим громадянам різноманітні послуги: видаємо паспорти, реєструємо народження. Проте найбільше пишаємося тим, що допомагаємо американцям за кордоном проголосувати на виборах. Під час нинішніх президентських виборів це особливо відповідальна місія.

На відміну від багатьох інших країн, ми не відкриваємо при посольствах виборчих дільниць. Наші громадяни голосують відкріпними талонами. А завдання посольства – забезпечити виборців інформацією, щоб усі, хто бажає, могли проголосувати.

У Сполучених Штатах ми маємо 50 штатів і 5 територіальних округів. Отож існує 55 окремих систем реєстрації і голосування. І всередині цих юрисдикцій існують тисячі і тисячі різних видів бюлетенів, тож можна собі уявити всю складність процедури. А наша роль – це надати американцям за кордоном інформацію, щоб вони могли проголосувати у США.

Ми інформуємо їх, як зареєструватися і як доправити бюлетені додому. Залежно від штату, цей бюлетень може бути доправлений електронною поштою, інколи факсом, інколи звичайною поштою. Що стосується особисто мене, то я проголосував відкріпним талоном за формою мого округу. Причому цікаво, що моя форма стосувалася не лише виборів президента, але й виборів мого місцевого конгресмена. Там було також усе, що стосується використання податків у нашому окрузі – на будівництво і ремонт автошляхів, на розвиток громадського транспорту, нові бібліотеки тощо. Отож у порядок денний виборів включені усі місцеві проблеми, які являють для нас дуже і дуже великий інтерес.

Лишень уявіть: тисячі й тисячі різних округів, і в кожному свої правила, відмінні від інших. Тому ми надаємо інформацію упродовж усього року, розсилаємо листи електронною та звичайною поштою нашим американським громадянам. Але найголовніше – орієнтуємо їх, куди саме їм слід звернутися на місцях, як отримати бюлетень і як повернути цей заповнений бюлетень до місцевої виборчої комісії у належний час.

Слід сказати, що в американській виборчій системі велику роль відіграє завчасна реєстрація. Місцеві виборчі комісії мають бути заздалегідь сповіщені й очікувати на ваш бюлетень, який надійде з-за кордону. Тоді вони, окрім іншого, зможуть бути впевнені, що ви не проголосуєте двічі – за кордоном і вдома. Тобто це дасть гарантію, що одна людина матиме один голос. Кінцеві строки подання бюлетенів варіюють від штату до штату, однак спільним є те, що зазвичай виборець повинен зареєструватися задовго до дня виборів. Скажімо, в моїй юрисдикції цей строк становить 45 днів до дня голосування, а бюлетень повинен бути отриманий – якщо я не помиляюся – за 30 днів, тобто дуже рано.

Виборчі фальсифікації – ні, такої проблеми немає в Сполучених Штатах. Хоча ми вживаємо усі застережні заходи на місцях, щоб така проблема не виникала. Наприклад, коли я зареєструвався, щоб голосувати на виборах як виборець за кордоном, за відкріпним талоном, то це означатиме, що я вже не матиму змоги голосувати вдома у передмісті Вашингтона.

Мушу додати, що цьогорічні вибори надзвичайно важливі. І для мене величезна честь прислужитися американській громаді за кордоном, аби воля кожного і голос кожного щодо майбутнього нашої країни були почуті».

Дивіться також: Як український травматолог набирається досвіду в одному із провідних госпіталів США

Як український травматолог набирається досвіду в одному із провідних госпіталів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG