Спеціальні потреби

Американські вибори … в Україні


Американські вибори - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Американські вибори - в Україні. Відео

Політичний аналітик Зенон Завада – українець з Нью Йорка. В Україні вже 11 років. Тут одружився і виховує дітей. Сьогодні він прийшов на поштове відділення у Києві – проголосувати за наступного президента Сполучених Штатів. Зенон заповнює свій бюлетень, роздрукований на принтері, вкладає у конверт і, наклеївши марку, опускає у поштову скриньку.

«Головне, щоб печатка була до 8 листопада на конверті. І тоді буде врахований мій голос».

Зенон каже – раніше був байдужий до американської політики, але нинішні вибори надто важливі:

«Ці вибори критичні в житті Америки. І багато чого можуть змінити».

«Це – Клінтон, це – Трамп”.

Американський журналіст Джеймс Брук проголосував ще декілька тижнів тому. Відніс свій бюлетень в консульство США в Києві:

«Дедлайн був 7 жовтня. За місяць до виборів. Я ледве встиг – залишалося 15 хвилин до закриття. Вони вже зачиняли віконце».

Джеймс багато подорожує і йому вже не раз випадало голосувати за кордоном: у Бразилії, Японії, Росії.

«Це дуже контроверсійні вибори. Голосує набагато більше людей, ніж зазвичай. Якщо раніше хтось думав: не варто перейматися. То нині мало байдужих».

Джеймс запускає в Києві новий англомовний діловий журнал. В редакції – американці. Гарві та Елая вперше в Україні і теж голосують – але обрали більш сучасний спосіб. Онлайн.

Гарві Гінмен, оглядач журналу UBJ:

«Я підписав бюлетень, сфотографував усі сторінки своїм айфоном і відіслав електронною поштою на вказану адресу. Дуже зручно і просто».

«Добрий день».

Екс-керівник Української служби «Голосу Америки Адріян Кармазин приїхав з Вашингтона в Київ, щоб читати лекції в Інституті журналістики. Тема – американські вибори.

Адріян Кармазин, медіа-експерт, учасник програми Фулбрайта:

«В мене таке враження, що студенти журналістики дуже цікавляться американськими виборами. Дуже уважно слухали, не дивилися в свої айфони чи планшети під час лекцій».

В день виборів він читатиме лекції студентам у Харкові. Але свій громадянський обов’язок вже виконав – проголосував достроково ще коли був у Сполучених Штатах.

«Я вже не працюю журналістом і можу сказати, що я проголосував за Клінтон. Її внутрішня і зовнішня політика мені більше імпонує».

Як кажуть у консульстві США у Києві – нині в Україні перебуває близько 8 тисяч американських громадян.

Говорить генеральний консул США в Україні Вільям Бистрянскі:

«На відміну від багатьох інших країн ми не відкриваємо виборчих дільниць при посольстві. Наші громадяни голосують у різний спосіб: хто електронною, хто звичайною поштою. В кожному штаті свої процедури і вимоги. А наше завдання забезпечити виборців інформацією, щоб усі, хто хоче, могли проголосувати».

У консульстві відзначають небачену активність виборців.

«Це дуже важливі вибори. Це для мене величезна честь допомагати американцям, які живуть за кордоном. І щоб кожен голос щодо майбутнього нашої країни був почутий».

Дивіться також: 101-річна американка, що знає ціну свого права на голос, віддає перевагу Гілларі Клінтон

101-річна американка, що знає ціну свого права на голос, віддає перевагу Гілларі Клінтон. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

XS
SM
MD
LG