Спеціальні потреби

За 2014 рік у світі загинуло 60 журналістів


Найнебезпечніші для журналістів країни у 2014 році
Найнебезпечніші для журналістів країни у 2014 році

Базований в Нью-Йорку Комітет захисту журналістів (CPJ) оприлюднив річну доповідь, у якій повідомив, що цього року, під час виконання професійних обов’язків, у 21 країні світу загинуло щонайменше 60 журналістів. Понад 40 відсотків стали жертвами замовних убивств. Це винятково велика кількість смертельних жертв, сказано у звіті.

Найнебезпечнішою стала професія місцевих журналістів, але 23 відсотки загиблих – це міжнародні журналісти.

У звіті сказано, що це є результатом «дедалі мінливішого характеру зон конфлікту, в яких об’єктом атак стають західні журналісти».

Найнебезпечнішою для журналістів цього року була Сирія, де загинуло 17 журналістів. По п’ять журналістів загинули в Іраку та Україні, а четверо в Сомалі та в ході конфлікту між Ізраїлем і палестинцями.

В Україні, як зазначається в доповіді, були перші випадки загибелі журналістів з 2001 року. «Випадки загибелі щонайменше п’ятьох журналістів і двох працівників ЗМІ в цьому році стали першими, пов’язаними з журналістикою вбивствами, зафіксованими Комітетом захисту журналістів (CPJ)». Всі загиблі, крім одного, були журналістами-міжнародниками.

За повідомленням організації Репортери без кордонів, Україна стала однією з найнебезпечніших для журналістів країн світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG