Спеціальні потреби

Джозеф Байден пообіцяв Порошенку сприяння в отриманні міжнародної допомоги


Джозеф Байден і Петро Порошенко
Джозеф Байден і Петро Порошенко

Віце-президент США Джозеф Байден підтвердив готовність США допомогти Україні в отриманні нової міжнародної економічної допомоги.

Ця заява прозвучала на тлі зізнань українського керівництва, що країна балансує на межі банкрутства.

У Білому домі повідомили, що в понеділок Байден провів телефонну розмову з президентом України Петром Порошенком, під час якої обговорив з ним ситуацію у фінансовій та енергетичній сфері, а також розвиток подій на сході України.

«Віце-президент зазначив, що США, як і раніше, мають намір працювати з міжнародними партнерами, включаючи Міжнародний валютний фонд, щоб Україна отримала макроекономічну підтримку, необхідну їй для здійснення програми реформ», – йдеться в заяві Білого дому.

Розмова Байдена і Порошенка відбувся на тлі заяв прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка в Брюсселі, що його країна потребує термінової допомоги у розмірі 10 мільярдів доларів, щоб уникнути банкрутства. Після зустрічі з міністрами Євросоюзу в понеділок, журналісти запитали Яценюка, коли Україні потрібні гроші. «Вчора», – відповів він.

Війна України з проросійськими сепаратистами виснажила і без того слабку економіку країни. Курс гривні впав до рекордно низького рівня.

ЄС вимагає від України проведення економічних реформ в обмін на фінансову допомогу.

Однак Яценюк зауважив, що складно воювати з ядерною державою, «озброєною до зубів», очевидно, маючи на увазі Росію, яка, за всякими ознаками, направляє війська і зброю на допомогу проросійським сепаратистам.

У повідомленні Білого дому йдеться, що Байден вітав оголошене Україною припинення вогню 9 грудня, яке, за словами Порошенка, призвело до значного скорочення жертв за останні кілька днів.

Президент Порошенко також поінформував віце-президента про поточну фінансову ситуацію в Україні та підтвердив відданість Києва продовжувати здійснення програми реформ, включаючи заходи по боротьбі з корупцією.

«Лідери закликали Росію вжити заходів, щоб її сепаратистські ставленики перестали блокувати доставку гуманітарної допомоги в охоплені конфліктом регіони на сході України», – повідомив Білий дім.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG