Спеціальні потреби

Домовлятися з Путіним – не просто невигідно. Це небезпечно – Дейвид Креймер


«Як можна будувати нову європейську систему безпеки з людиною, яка сприймає все, що символізує Захід, величезною загрозою для себе?»,- дивується ескперт з прав людини.

З Путіним неможливо укласти угоду, з якої виграють усі, - вважає Дейвид Креймер, старший директор з питань прав людини та демократії у Інституті Маккейна. У своїй статті для видання «Вашингтон пост» він критикує позицію своїх колег-американських експертів Джеремі Шапіро та Майкла О’Генлона, які радять країнам НАТО почати співпрацю з Путіним та разом створити новий порядок безпеки у Європі. Автори вважають за хибне допомагати Україні зброєю, яка на їхню думку, лише загострить ситуацію. Навпаки, щоб примиритися з Кремлем, вони радять країнам Заходу змиритися з анексією Криму, що «історично належить Росії» і пообіцяти не брати Україну ні до НАТО, до до ЄС.

Дейвид Креймер, який також є багаторічним президентом організації «Дім Свободи» (Freedom House), переконаний, що домовлятися з Путіним – не просто невигідно, це небезпечно.

Експерт щиро дивується пропозиціями Шапіро та О’Генлона: «Як можна будувати нову європейську структуру безпеки з людиною, яка сприймає все, що символізує Захід, величезною загрозою для себе?»

Путін не зацікавлений в успішній Україні, каже Креймер, навпаки, він боїться, що демократична проєвропейська Україна стане яскравою альтернативою його авторитарному режиму. Автор нагадує, що причиною тертя між Заходом та Росією є сам характер путінського режиму.

«Перспектива членства України в НАТО можлива тільки у віддаленому майбутньому, якщо вона взагалі існує, але О'Генлон і Шапіро хочуть взагалі скасувати цю перспективу, і таким чином перекреслити політику «відкритих дверей», яку Альянс проводить десятиліттями», - розповідає Креймер. Таке рішення, впевнений експерт, Путін сприйме як «відкриття сезону полювання на Україну та інших сусідів-не членів НАТО».

Якщо російський президент відверто бреше про вторгнення в Крим, про відсутість його військ у Східній Україні, порушує обіцянки щодо перемир’я, як він може заслуговувати довіри у будь-яких наступних домовленостях? Єдиний шлях для Заходу сьогодні, каже Креймер, це стримувати Путіна, а не йти з ним на компроміси.

Як вихід із кризи з Росією старший директор з питань прав людини та демократії у Інституті Маккейна Дейвид Креймер радить посилити санкції щодо режиму Путіна, допомогти російським сусідам захистити себе від російської агресї, надати їм військову допомогу, і в жодному разі не шукати компромісів, час яких уже згаяний.

Дивіться також: Переваги та недоліки американського закону про допомогу Україні:

Скільки закон про зброю для України чекатиме підпису Обами?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

XS
SM
MD
LG