Спеціальні потреби

Посилення санкцій проти РФ може бути контрпродуктивним, - Обама


Барак Обама
Барак Обама

Запровадження нових санкцій проти Росії може бути контрпродуктивним та стратегічно помилковим.

Про це заявив президент США Барак Обама під час зустрічі Експортної ради Білого дому.

«Що важливо в цьому процесі, так це наша здатність діяти синхронно з Європою», - заявив президент Обама з приводу шляхів вирішення кризи в Україні. «Дехто в Конгресі закликає нас до того, щоб піти далі Європи», - продовжував президент. «Проте, - підкреслив Обама, - ми вважаємо, що це було б контрпродуктивно».

За словами президента Обами, гра, яку веде Володимир Путін, складається «не так добре, як іноді вважає західна преса». У ній, констатував Обама, присутній «суттєвий елемент імпровізації, оскільки насправді події в Україні застали Росію зненацька». «Усередині країни, в політичному відношенні, це грає йому (Путіну - Г.А.) на руку, - визнав президент США, - але для економіки це буде мати дуже несприятливі наслідки, причому не тільки в найближчому майбутньому, але і в довгостроковій перспективі».

Барак Обама наголосив: «Путін досягне успіху, тільки якщо внесе розкол в трансатлантичні відносини. Якщо ми почнемо помічати, що Європа віддаляється від Сполучених Штатів, то це буде для нього стратегічною перемогою». «І я, - заявив президент, - маю намір цьому запобігти. Для того, необхідно враховувати вельми реальні економічні наслідки цих санкцій для Європи, які можна виміряти тим, як ми їх застосовуємо, і проявити терпіння, керуючись прийнятою стратегією».

«Я думаю, - сказав Барак Обама, - було б помилкою вважати, що ми можемо просто продовжувати посилювати санкції до тих пір, поки в кінцевому підсумку Путін не передумає. Врешті-решт Росія прийме стратегічне рішення тільки в тому випадку, якщо вона зрозуміє, що Європа з нами заодно, і це буде тривати ще довго, а терпіння у нас.

«І якщо вони побачать, що у цієї коаліції немає тріщин, тоді - з часом - вони усвідомлять, що збитки для їхньої економіки переважують будь-які стратегічні вигоди, які вони можуть отримати», - підкреслив президент Барак Обама.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG