Спеціальні потреби

Рішення Конгресу США в оцінці українських експертів


США показують Путіну, що завоювання України не допустять - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

США показують Путіну, що завоювання України не допустять - експерт

Після схвалення Сенатом і Палатою представників Конгресу Сполучених Штатів законопроектів на підтримку України – наші київські кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко попросили провідних українських експертів дати оцінку рішенню американських законодавців.

Професор політології НаУКМА Олексій Гарань сказав:

«Ми пам’ятаємо, як президент Петро Порошенко виступав в американському Конгресі саме з цією ініціативою, щоб Україні було надано статус союзника США поза межами НАТО. Тоді він виступав перед обома палатами і ця його промова викликала величезний резонанс і ентузіазм. Ми бачили, скільки було тоді аплодисментів і як щиро його приймали американські конресмени. Але президент Обама під час зустрічі із Порошенком тоді ухилився від відповіді на це запитання. Більше того, він сказав, що летальну зброю ми поставляти не будемо, оминув тему союзника США поза НАТО. І тоді у нас в Україні почали говорити: а для чого треба було піднімати цю тему в Конгресі, якщо це могло тільки роздратувати Обаму, який не хотів обговорювати ці питання. І от власне зараз видно, як цей виступ спрацював. В дипломатії насправді багато чого не робиться за один день. Це дуже поступовий процес. Ті питання, які Порошенко підняв у своєму виступі в Конгресі, вони спрацювали зараз. Тоді він заклав певний ґрунт для обговорення українського питання і будував підтримку для нього в Конгресі».

Володимир Горбач, політаналітик Інституту євроатлантичного співробітництва, висловив думку про те, який вплив рішення американського Конгресу може мати на конфлікт на сході України:

«Це відповідь Америки, по-перше, на українські запити, але ще і відповідь Америки російському керівництву. Бо коли наприкінці серпня українські військові зачищали Донбас від бойовиків, то Путін дав зрозуміти і Україні, і всьому світу, що він не дозволить ліквідувати цю загрозу військовим шляхом, він не дозволить, так би мовити, завоювати Донбас. Вчора Сполучені Штати Америки дали зрозуміти Путіну, що вони так само не дозволять військовим способом завоювати, подолати Україну».

«І звісно, що це полегшить Сполученим Штатам, спростить саму процедуру і можливості експортувати в Україну зброю навіть летального характеру. Оскільки для союзників Сполучених Штатів є зовсім інша процедура щодо контролю над експортом озброєння. Я не кажу, що це вже такий страшенно переломний момент і ми вже виграли війну – звісно, про це не йдеться, – але геополітична ситуація довкола України дуже суттєво змінилася».

«Чи викличе це протидію, незадоволення Росії – очевидно, що викличе. Бо це той наслідок, який вона не планувала. Але з іншого боку, в будь-якому новому чи старому переговорному форматі між Україною і Росією українська переговорна позиція внаслідок цього вчорашнього рішення Конгресу США значно посилиться».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG