Спеціальні потреби

Путін втрачає козирі і програє в Україні (огляд преси)


Володимиру Путіну те, що відбувається у світі, нагадує азартну гру, де Росія і Україна – великі ставки, війна – козир. Здавалося, навесні 2014-го він отримав бажане, зазначає газета «Сегодня». Хазяїн Кремля затіяв в Україні велику гру і зірвав кримський куш. Але потім фортуна відвернулася від нього. До кінця року Путін втратив ініціативу, ставка на «Новоросію» себе не виправдала, західні санкції стали болючішими. Гра продовжується, але вже не приносить нічого, крім нових втрат. Відтак у російського президента, вгрузлого в Україні, є два варіанти, констатує видання. Перший – вийти з гри, втративши обличчя, але зберігши якісь ресурси. Другий – піти ва-банк, поставити на кін усе у відчайдушній спробі відігратися. У цьому випадку наслідки будуть непередбачуваними. І не важливо, наскільки великі шанси Путіна на виграш. Важливіше інше – на що він готовий піти перед остаточним програшем, зазначає автор статті.

На Донбасі різко зменшилася кількість обстрілів, однак активізувалось перегрупування військ бойовиків. За твердженням експерта газети «Голос України», там відбувається процес створення так званої армії «Новоросії». Далеко не всі керівники бандформувань хочуть іти під централізоване військове командування. Але все-таки цей процес триває. Це означає, що ці території за допомогою Росії дуже активно готуються до подальшого збройного протистояння. Видання пише про можливі два сценарії розвитку ситуації на Донбасі. Для Кремля важливо заморозити конфлікт. Не через те, що взимку важче вести бойові дії, а через наслідки економічних санкцій. Нині, коли вони вдарили по економіці, для Путіна принципово важливо створити враження якогось мирного діалогу, щоби пом'якшити ці санкції. Також для Москви зараз дуже важливо вирішувати соціальні питання. Градус напруги зростає – і вже чути голоси незадоволення. Завтра може виникнути бунт у масштабах Донбасу проти сепаратистів. Це теж потрібно вирішувати, але не в умовах збройного протистояння. Тому нині час працює на Росію, а не на Україну, переконує експерт.

Розростається скандал iз гуманітарним конвоєм від Ріната Ахметова на окупований Донбас. Як стверджує газета «Україна молода», фури олігарха везли не тільки дитяче харчування. Бійці батальйону «Дніпро-1» зупинили вантаж, бо знайшли там камуфляж, термобілизну, алкоголь, цигарки та інші речі, які вочевидь були призначені для бойовиків. Що ж стосується алкоголю, то цей товар люди Ахметова називають «провокацією». Не коментуючи ситуації, журналісти все ж зауважують, що Рінат Ахметов ще жодного разу не сформулював своєї чіткої позиції щодо подій на сході. Тому є всі підстави підозрювати його у сприянні та фінансуванні сепаратизму. Поки що жоден вчинок олігарха не змушує «підозрювати» Ахметова у проукраїнській позиції. А останніми подіями політичне реноме Рiната Леонідовича зазнало відчутного та болісного удару. На цьому наголошується в статті ««Вам пенальті, Ахметов!»».

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG