Спеціальні потреби

WP: «Важливо, щоб політика Заходу... була спрямована проти Путіна»


Газета Washington Post у середу закликала європейські країни не відступати у питанні про санкції проти Росії, стверджуючи, що фінансова криза, ймовірно, вплине на позиції президента Володимира Путіна всередині країни.

«Процвітання і стабільність в останні роки були важливими складовими рецепту збереження популярності Путіна при одночасному придушенні його критиків, – йдеться в редакційній статті газети. – Якщо економіка ослабне, те ж саме може статися і з його позиціями».

«Важливо, щоб політика Заходу і далі була спрямована проти Путіна і його непередбачуваної поведінки, – пише газета. – Потрібно також пам’ятати, що він є головною причиною тих бід, з якими зіткнулася Росія».

У той же час газета попереджає, що падіння рубля може стати ознакою небезпечного розвитку подій.

«До цього моменту Путін незмінно відмовлявся відступити від своїх позицій щодо України, і вдавався до ескалації насильства, коли його союзників заганяли в кут, – вказується в редакційній статті. – Його відповіддю на чергову невизначеність можуть стати нові атаки в Україні або інших місцях, і він, безсумнівно, посилить антиамериканську риторику. Європейці можуть злякатися хаосу в Росії і поспішити пом’якшити санкції, питання про відновлення яких постане в новому році. Вони повинні запропонувати Путіну можливість зберегти обличчя, як і робили з самого початку. Але перед обличчям його триваючої агресії вони не повинні відступати».

XS
SM
MD
LG