Спеціальні потреби

Обама обирає : Рятувати Росію, чи Україну? - експерти, ЗМІ


АПДЕЙТ: ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ МАТЕРІАЛУ стало відомо, що прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама планує підписати ухвалений Конгресом законопроект про підтримку України та запровадження нових санкцій щодо Росії.
В умовах стрімкого обвалу російської економіки, президент США Барак Обама використовує відведений законом час для підписання, або ветування ухваленого Конгресом законопроекту Ukraine Freedom Support Act, щоб примусити Росію змінити політику щодо України. На це вказують ряд західних політичних експертів та ЗМІ. Оглядачі відзначають, що у ситуації реальної загрози економічного обвалу у Росії, поведінку Путіна буде важко передбачити, відтак для США важливо не створити враження, що проти Росії ведеться економічна війна на знищення. Зволікання Обами може мати на меті дати Росії чіткий сигнал, що у разі радикальної зміни поведінки щодо України, Москва може розраховувати на послаблення санкцій.

"Попри тиск з боку республіканців та демократів, Обама схоже зволікає з підписанням закону про підтримку України", - відзначає сьогодні видання "Американський інтерес".

Там переконані, що "використання закону, як засобу додаткового тиску на Росію в умовах може бути не найгіршою стратегією".
Інші коментатори вказують: запровадження додаткових санкцій проти Росії зараз, у момент коли російська економіка зависла над прірвою, може по-перше створити враження, що метою Заходу є знищення Росії, і тим самим дати відволікти увагу росіян від недолугої економічної політики Москви; по-друге - реально штовхнути Росію до колапсу з непередбачуваними наслідками для всього світу.
У такій ситуації, підпис Обами на пакеті нових санкцій проти Росії - за яким можуть послідувати нові санкції з боку Європи - може мати для Білого дому більшу вагу, ніж просто крок на підтримку України. США не можуть не зважати на ймовірні наслідки реального колапсу Росії для всього світу у безпековому, військовому та економічному аспектах.

"Колапс економіки середніх розмірів це посередній виклик для світу. А от колапс значної геополітичної сили - це абсолютно інша річ", - твітує сьогодні президент аналітичного центру "Євразія груп" Ян Бреммер.
Він також зауважує, що санкції дають Путіну шанс відволікти увагу від об'єктивних чинників, які стоять за кризою у Росії.
"Суть проблеми. Нафта по $50 - це проблема для Путіна. А нафта по $50 у поєднанні із санкціями - це шанс все пояснити росіянам".
"Найбільший геополітичний мінус обвалу цін на нафту у тому, що це заганяє Путіна у кут", - ділиться занепокоєнням коментатор.

На всі ці чинники, ймовірно і зважає Обама, коли приймає рішення з приводу закону Ukraine Freedom Support Act.

Рішення дасться Білому дому не просто і цілком може виявитись на користь збереження шансу на діалог із Росією, а не на користь України - відзначає видання "Форейн полісі".
"Бажання Лаврова, який просив Обаму не підписувати закон про підтримку України, може здійснитись", - пише видання.

“Важливо, щоб режим санкцій з боку США утримав баланс, який забезпечує єдність позицій США та їх партнерів та союзників, оптимізує силу тиску на Росію та мінімізує втрати для американського бізнесу, міжнародних ринків нафти та глобальної економіки. Ми оцінимо, чи запропонований закон відповідає такому підходу", - відзначив у листі до "Форейн полісі" анонімний високопосадовець адміністрації Барака Обами. ...
АПДЕЙТ : ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ МАТЕРІАЛУ стало відомо, що прес-секретар Білого Дому Джош Ернест заявив, що Барак Обама планує підписати "Ukraine Freedom Support Act".
... Тож США дають Росії шанс залишити Україну у спокої і зайнятись власними проблемами. Питання у тому, чи скористається ним Росія?

"Росія має нагоду отримати полегшення санкцій, але чи використає вона ним?", - твітує сьогодні колишній посол США в Україні, експерт дослідницького центру "Інститут Брукінґса" Стівен Пайфер.

Дивіться також : І демократи і республіканці підтримують Україну, справа за Обамою - речник Палати представників

І демократи і республіканці підтримують Україну, справа за Обамою - речник Палати представників
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG