Спеціальні потреби

Керрі відзначив «конструктивні кроки» Росії щодо ситуації в Україні


Джон Керрі розповів, що Путін не розумів натяків
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Джон Керрі розповів, що Путін не розумів натяків

Росія зробила конструктивні кроки останніми днями в бік можливого зниження напруженості в Україні, заявив у вівторок державний секретар США Джон Керрі.

Виступаючи на прес-конференції в Лондоні Керрі заявив, що Сполучені Штати і Європа готові були полегшити санкції проти Росії в разі відповідних кроків з боку Володимира Путіна для деескалації напруженості в Східній Україні.

«Дозвольте мені сказати, що за останні кілька днів Росія зробила конструктивні кроки. Не залежно від того: чи йдеться про переговори щодо ліній розмежування, чи про певне перемир’я в деяких місцях, чи про відтягнення певних людей – все це вказує на конструктивні кроки. Ми сподіваємося, що в майбутньому зможемо отримати визначений чіткий шлях для усіх сторін, де усім буде зрозуміло – хто чим займається, і де усі живуть відповідно до певних домовленостей.

«Ми віримо, що це буде шлях до деескалації конфлікту, яка для нас завжди була першочерговою метою. Як тільки це відбудеться, ви побачите як США і Європа прореагують відповідно в питанні санкцій. Ми не хочемо, щоб люди в Росії потерпали – це не наше завдання. Звісно, санкції ударили по них, але це реакція на дії російського уряду і ми сподіваємось, що це зміниться».

Керрі сказав, що мета російських санкцій - дати Путіну ясно зрозуміти ціну підтримки Москвою сепаратистів на сході України та анексії Криму.

«Звісно усі зараз спостерігають за тим, що відбувається із рублем останніми днями. І само собою зрозуміло, що мета, яку ставили перед собою Європа чи США в сенсі санкцій це – дати ясно зрозуміти Володимиру Путіну, що це ціна за односторонню анексію Криму, за підтримку сепаратистів в Україні, яка триває навіть зараз. Є ціна за порушення правил».

Коментуючи можливий вплив санкцій на падіння рубля державний секретар США сказав:

«Я не думаю, що те, що відбувається, сталося лише через санкції. Я думаю, що це має багато інших першопричин, в тому числі на це впливає й сама російська економіка, і ціни на нафту. Санкції були натяком Путіну на те, що йому варто би прийняти дещо інакші рішення. Адже санкції могли були бути відкликані навіть місяць тому або й – протягом кількох тижнів. Це залежало від кроків Володимира Путіна і ми були гранично відверті, коли я кажу ми, то маю на увазі США, що ми стоїмо за дотримання й відновлення міжнародних норм стосовно взаємовідносин між націями, стосовно їх права на самостійний вибір свого майбутнього і права обирати його не завдяки стволу пістолета, а завдяки виборчим бюлетеням».

У ході свого виступу Джон Керрі не говорив про ухвалений одноголосно Конгресом США минулого тижня законопроект про підтримку України та запровадження нових санкцій щодо Росії.

Проте на брифінгу у вівторок у Білому домі, прес-секретар Джош Ернест заявив, що президент Барак Обама планує підписати цей законопроект.

XS
SM
MD
LG