Спеціальні потреби

Україна опинилися у ТОП-5 країн, небезпечних для журналістів


"Репортери без кордонів": ситуація зі свободою слова у світі погіршилася
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

"Репортери без кордонів": ситуація зі свободою слова у світі погана

Цього року в Україні загинуло 6 журналістів, що поставило країну на третє місце в антирейтингу "Репортерів без кордонів". Україна посіла перше місце серед країн, де викрадалися журналісти. Серед викрадених та безпідставно утримуваних є як іноземці, наприклад, італійці Поль Гого та Коссімо Аттанасіо, білорус Дмитро Галка, американець Саймон Островський, так і українці, наприклад, Настя Станко та оператор Ілля Бескоровайний. Журналіст каналу "Еспрессо ТВ" Єгор Воробйов провів у полоні майже 40 днів.

"Раніше репортері без кордонів казали, що наша війна дуже небезпечна. Небезпечніше навіть за війну у Сомалі. Відчув це на собі. До журналістів сепаратисти ставляться гірше ніж до військових. Це пов’язано з тим, що, по-перше, і вони, і багато хто вважає, що журналісти їздять на війну, щоб заробляти гроші. По-друге, вони вважають, що саме через нас війна відбулась, оскільки ми – засоби масової інформації – впливали на людей, які згодом пішли воювати. Там є така ієрархія: лояльніше за все ставляться до військових, гірше до журналістів та волонтерів, найгірше до батальйонів нацгвардії", - заявив Єгор Воробйов.

Американська журналістка Сейбра Айрес зараз працює у Донецьку. Каже - журналістам дуже складно виконувати свої професійні обов’язки на сході України.

"Ситуація на сході України дуже небезпечна для журналістів і західних, і українських. Останнім часом – особливо для українських. До іноземної преси з початку конфлікту, мається на увазі з Криму, ставилися як до шпигунів. Найбільша небезпека для нас зараз - це потрапити під артобстріл. Цей ризик зараз набагато більший, ніж бути заарештованим ДНР. Для українських журналістів дуже складно, майже неможливо працювати на Сході. Це дуже велика проблема для України, оскільки більшість з того, що відбувається тут невідомо широкому загалу через брак інформації. Багато людей тут, на Сході, вважають себе українцями. Гуманітарна криза тут набирає великих обертів", - відзначила Сейбра Айрес.

Порівнюючи умови роботи журналістів з попередніми роками, Єгор Воробйов вважає, що сьогодні ситуація змінилася на краще.

"З 2010 по 2013 рік була тотальна цензура. Багато наших журналістів постраждало за ці роки. Були і викрадення, і побиття, і підпали машин. Це був найважчий час для роботи журналіста. Порівняти можна з 90-ми роками. Зараз в порівнянні з тим, що було рік півтора тому – ситуація звісно покращилася. В порівнянні за всі часи незалежності України. Скажімо так, журналісти стали більш сміливіші і більш вперто докопуються до суті. Тому робота стала складнішою, але це вже більше схоже на журналістику".

З ним погоджується і Сейбра Айрес.

"Ситуація в журналістиці змінилась. Особливо після Майдану. Виходячи з мого досвіду роботи в Україні, зараз ситуація з отриманням інформації від урядових структур суттєво змінилася на краще", - додала вона.

Звіт "Репортерів без кордонів" констатує: за останні 10 років у світі було вбито 720 журналістів. За останній рік на третину зросла кількість викрадених репортів, з яких 40 досі є заручниками. Також, у порівнянні з минулим роком на 106% зросла кількість журналістів, які були змушені втекти зі своїх країн через свою діяльність.

Дивіться також: Опубліковано докази : Зброя на Сході України походить з Росії

Опубліковано докази : Зброя на Сході України походить з Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG