Спеціальні потреби

Порошенко запропонує ВР скасувати позаблоковий статус України


Петро Порошенко та президент Польщі Броніслав Коморовський, Варшава, 17 грудня 2014 р.
Петро Порошенко та президент Польщі Броніслав Коморовський, Варшава, 17 грудня 2014 р.

Президент України Петро Порошенко сказав, що збирається взяти курс на інтеграцію до євроатлантичного простору та невдовзі внесе відповідну ініціативу до парламенту.

Виступаючи під час візиту до Польщі, яка є членом НАТО, Порошенко прямо не назвав цей альянс, однак його коментарі вочевидь спровокують гнівну реакцію Москви, яка раніше заявляла, що розглядатиме приєднання України до НАТО як загрозу своїй безпеці.

«Сьогодні у цій залі я вирішив проголосити та повернути країну до курсу на інтеграцію до сфери євроатлантичної безпеки. Одразу після повернення в Україну я внесу на розгляд парламенту законопроект про відмову від позаблокового статусу», – сказав Порошенко, виступаючи перед польським парламентом.

Він також додав, що Україна планує подати заявку на вступ до Євросоюзу 2020 року.

Заявка України про приєднання до НАТО повинна отримати схвалення 28 членів альянсу, багато з яких, особливо в західній Європі, не схвалюють цієї ідеї. Крім того, у будь-якому разі мине багато років, перш ніж Київ зможе досягти відповідності критеріям НАТО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG