Спеціальні потреби

Росія карає країни за зближення з ЄС: Меркель


Канцлер Німеччини Ангела Меркель у неділю звинуватила Росію у втручанні у внутрішні справи численних країн, які прагнуть зближення з Європейським Союзом.

«Молдова, Грузія та Україна – це троє наших східних сусідів, розташовані на схід від нас, що прийняли суверенні рішення підписати угоду про асоціацію з ЄС», – сказала Меркель в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

«Росія створює проблеми для всіх цих трьох країн, – сказала вона, згадавши «заморожені конфлікти» в Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії, а також російське втручання в східній Україні.

Москва, невдоволена проєвропейським курсом Молдови, який та підтвердила минулого тижня на виборах, заборонила імпорт молдовських вин, овочів і м’яса.

Минулого місяця президент Росії Володимир Путін підписав документ про «стратегічне партнерство» з Абхазією, яка відкололася від Грузії, що зумовило гостру критику НАТО та ЄС.

Крім того, Меркель звинуватила Москву в намаганні зробити західнобалканські країни економічно та політично залежними від Росії.

Вона наполягала на правильності свого рішення на саміті НАТО 2008 року не надавати Україні та Грузії статус кандидата на членство в альянсі, але підтвердила готовність НАТО захищати східноєвропейські країни, як-от Польщу та країни Балтії, що є членами альянсу.

«Немає підстав говорити про війну в країнах Балтії. Однак безвідносно до цього стаття 5 статуту НАТО про те, що напад на одного члена альянсу розцінюватиметься як напад на весь альянс, залишається чинною», – сказала Меркель.

XS
SM
MD
LG