Спеціальні потреби

Польща стурбована зростанням військової активності Росії


Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк
Міністр оборони Польщі Томаш Семоняк

Активність російських військових у районі Балтійського моря досягла безпрецедентного рівня, заявив міністр оборони Польщі Томаш Семоняк.

За словами міністра, Польща, яка входить до НАТО, не перебуває під загрозою нападу, і метою російських маневрів, швидше за все, є перевірка реакції сил НАТО в регіоні.

НАТО заявляє, що його патрулі в регіоні помітили більшу активність російських військових, особливо авіації, після початку протистояння між Москвою і Заходом у зв’язку з Україною.

Після російської анексії українського Криму раніше цього року НАТО посилило патрулювання повітряного простору над країнами Балтії та передислокувало війська і техніку до Східної Європи для проведення навчань.

Москва заявляє, що, посилюючи свою присутність біля російських кордонів, альянс ще більше нагнітає напруженість.

У НАТО запевняють, що ці заходи вживаються для того, щоб заспокоїти східноєвропейських членів альянсу, які побоюються, що вони можуть стати наступною мішенню Росії.

«За останні кілька днів ми спостерігали безпрецедентну активність російської сторони в Балтійському морі – як Балтійського флоту, так і російської авіації», – заявив Семоняк в інтерв’ю польському телеканалу TVN24.

«Нас це турбує. НАТО намагається підготувати якусь реакцію», – сказав він, не уточнивши, якими можуть бути ці заходи у відповідь.

У той же час міністр спробував розвіяти побоювання.

«Ми не перебуваємо під загрозою нападу, – сказав він. – Ці дії не носять характеру підготовки до нападу».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG