Спеціальні потреби

Переможець конкурсу «Пишемо про НАТО» поїде до Брюсселя


В українській Вікіпедії понад 300 статей про НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

В українській Вікіпедії понад 300 статей про НАТО

Онлайн-конкурс під назвою «Пишемо про НАТО» відбувся в україномовній Вікіпедії. Переможців конкурсу, які своїми статтями збагатили український сегмент інтернету, сьогодні нагородили в Києві.

«НАТО – агресивний блок». «НАТО – система колективної безпеки». Дуже різних висновків можна дійти, якщо брати інформацію з російськомовної та україномовної Вікіпедії. Донедавна в інтернеті про НАТО практично не було чого читати українською. Ситуацію взялися виправити громадські активісти, здебільшого студенти, які стали учасниками конкурсу з написання статей для української Вікіпедії. Конкурс підтримав Центр інформації та документації НАТО в Україні

«Цей проект надає можливість для широкого загалу ознайомитися з тим, чим НАТО є, чим воно не є і дізнатися побільше про відносини між Україною і НАТО», – сказала Наталія Немилівська, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Переможців конкурсу – тих, хто написав найбільше добротних статей, нагороджують призами, головний серед яких – це можливість відвідати штаб-квартиру НАТО. Найвищі бали та перше місце – в учителя української мови з Кіровограда.

«Я сидів, писав статті тиждень, не відходячи від комп’ютера. Хотів дуже виграти, чесно скажу. Хотів донести до суспільства ту інформацію, яка фактично зараз цікавить. І мені цікаво було десь знайти якусь інформацію, написати, дослідити», – сказав переможець конкурсу Роман Абрамов.

Тепер кіровоградський вчитель поїде на екскурсію в Брюссель.

«Хочу побачити штаб-квартиру НАТО, це обов’язково, хотів би сфотографуватися з генсеком НАТО», – сказав Абрамов.

Дописи учасників збагатили інформаційний інтернет-ресурс – і їхні власні знання.

«Раніше в українській Вікіпедії існувало 15 статей на тематику, пов’язану з НАТО, а зараз понад 300. Тобто можна сказати, що люди, навіть якщо вони до цього нічого не знали про НАТО, мали можливість про це дізнатися під час написання статей до конкурсу», – сказала член журі конкурсу, адміністратор україномовної Вікіпедії Наталія Тимків.

«Потенційний ворог». Це ще лишилося з радянських часів і, по-моєму, принаймні в значної частини суспільства, старшого покоління, той міф існує. Його треба розвінчувати. Треба якось із тим боротися. А найкраща боротьба – це знання», – сказав фіналіст конкурсу Роман Тустановський з Дрогобича.

«Якщо ми шукаємо, що таке Брюссельський саміт НАТО чи Празький саміт НАТО, заходимо в Ґуґл, пошуковик, і нічого не знаходимо, то й нічого не знаємо. Якщо воно буде видавати якусь україномовну інформацію з цього питання, то, звісно, люди будуть читати», – сказав ініціатор конкурсу, експерт Павло Лакійчук.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG