Спеціальні потреби

Росія відпрацьовує ядерний удар по Європі? - ЗМІ


На фото: Ту-160 найбільший надзвуковий бомбардувальник у світі на злітній смузі у Саратові.
На фото: Ту-160 найбільший надзвуковий бомбардувальник у світі на злітній смузі у Саратові.

Польоти російських стратегічних бомбардувальників над Європою можуть бути відпрацюванням ядерних ударів по заздалегідь визначених цілях. На це американському виданню "Дейлі біст" вказав відставний генерал ВПС США, відомий безпековий експерт Дейвід Дептула.

"Не буде перебільшенням сказати, що у якийсь момент протягом наступних двох років Путін може піти на більш агресивні кроки у Східній Європі та використати загрозу ядерної зброї для стримування НАТО", - відзначив Дептула.

Інші співрозмовники видання відзначили, що провокації російських ВПС ймовірно є "випробуванням швидкості реакції Заходу", але навряд можуть бути "репетицією ядерного удару".

Військовий аналітик Ребекка Ґрант, президент IRIS Independent Research, відзначила у розмові із виданням, що останні демонстрації сили російської військової авіації вписуються у довгий ряд провокацій з боку Росії. Так, у вересні поблизу Аляски американські ВПС перехопили два стратегічні бомбардувальники Ту-95, заправники ІЛ-78 та два винищувачі МіГ-31.

“Це нагадує мені польоти російської військової авіації над Тихим океаном, які проводять вже кілька років. Тепер їх перенесли на європейський театр", - відзначила Ґрант.

Росія "кошмарить" світ: літаки над Європою, пуск "Булави"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Я не вважаю, що це репетиція конкретного сценарію завдання ядерного чи звичайного бомбового удару. Скоріше за все це відпрацювання стратегічної навігації і провокація. Очевидна мета цих дій - провокація проти НАТО. Але з чисто тактичної перспективи, це дуже не значна демонстрація військової сили”, - відзначила експерт.

Співрозмовники "Дейлі біст" також відзначили, що хоча відпрацювання польотів стратегічної авіації є стандартною практикою для збройних сил різних країн, польоти російської авіації над Європою відзначаються "ігноруванням міжнародних норм повітроплавства".

"Викликає занепокоєння те, що росіяни здійснюють польоти із вимкнутими транспондерами (радіо маяками - прим.) по дуже жвавих маршрутах цивільної авіації”, - цитує "Дейлі біст" пілота американських ВПС.

Дивіться також : Путін націлився на всю Європу - історик

Путін націлився на всю Європу - історик
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

XS
SM
MD
LG