Спеціальні потреби

Оборона та розвідка США критично залежать від поставок з Росії? - ЗМІ


Грудень 2012-го року, мис Канаверал - пуск ракети Atlas V з експериментальним космічним безпілотником X-37B.
Грудень 2012-го року, мис Канаверал - пуск ракети Atlas V з експериментальним космічним безпілотником X-37B.

Співпраця США з Росією у військовій сфері продовжується і дає Москві десятки мільйонів доларів прибутку. На це у статті для видання "Волл-стріт джорал" вказує Девід Дептула.

"Попри невпинну авантюрну політику Росії та запровадження санкцій проти неї з боку Європи та США - Пентагон продовжує закачувати мільйони доларів у російський військово-промисловий комплекс", - пише Дептула.

Предметом занепокоєння автора є використання російських ракетних двигунів РД-180 в американських військових та космічних проектах. Залежність від російських технологій автор називає небезпечною для США.

Дептула звертає увагу, що у серпні цього року два двигуни вартістю 50 мільйонів доларів надійшли до "United Launch Alliance", спільного проекту компаній "Боїнг" та "Локхід Мартін", який виступає головним постачальником для ракетних сил ВПС США.

Залежність від російських технологій автор називає небезпечною для США

"РД-180 є критично важливим компоненнтом ракети Atlas V одного з головних технологічних засобів для ракетних пусків, які належать до сфери національної безпеки США", - пише Дептула.

"Ці ракети постачаються до ВПС США, НАСА та Служби спостереження США (National Reconnaissance Office), агенції, яка керує значною частиною американських супутників-шпигунів", - продовжує автор.

Девід Дептула звертає увагу, що двигуни РД-180 виробляються компанією "НПО Енергомаш", яка майже повністю належить державі та фінансується банками проти яких діють санкції США; а куратор російської космічної програми Дмитро Рогозін внесений до санкційного списку Америки".

За словами Девіда Дептули, який посилається на спеціальну експертну доповідь, "російські ракетні двигуни до 2020-го року будуть задіяні у 56% ракетних пусків, які належать до сфери нацбезпеки США", а варіанти для зменшення залежності США від цієї технології "обмежені".

Дептула відзначає, що залежність військових США від Росії є незручною реальністью для багатьох у Вашингтоні, а після захоплення Росією Криму та її вторгнення до східної України вона стала небезпечною для США.

"Російські високопосадовці висміюють Америку через її залежність від російських двигунів і погрожували відповісти на американські санкції припиненням поставок двигунів. Це, як добре знають у Росії, завдало би надзвичайної шкоди військовій та розвідувальній могутності Америки", - продожвує Дептула.

Дивіться також : Путін краде так, як до нього ніхто і ніде не крав - автор книги "Клептократія Путіна"

Путін краде так, як до нього ніхто і ніде не крав - автор книги "Клептократія Путіна"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

XS
SM
MD
LG