Спеціальні потреби

Чому США не дадуть Україні зброю - огляд ЗМІ


Поведінка адміністрації президента США Барака Обами в ході української кризи диктується тими ж міркуваннями, які впливали на поведінку Джорджа Буша під час грузинсько-російської війни 2008-го року. Про це на сторінках видання "Волл-стріт джорнал" пише Філіп Шишкін.

Водночас автор відзначає, що у Обами не відкидають можливості надання Україні смертоносної зброї. Зокрема, про надання нової допомоги Києву з боку США може бути оголошено під час візиту президента України Петра Порошенка до Вашингтона у четвер.

З посиланням на неназваного американського високопосадовця, автор відзначає, що в адміністрації Обами переконані, що «надання смертоносної зброї Україні потягнуло би за собою подальшу ескалацію військового конфлікту та розширення участі у ньому Росії».

При цьому нинішні та колишні співробітники президентської адміністранції США відзначають, що Обама, як і Буш до нього, «прагне уникнути навіть натяку на опосередковану війну з Росією».

Шишкін відзначає, що Білий дім відкидає аргументи за надання Україні смертоносного озброєння, які надходили з Державного департаменту США.

«Люди пропонують озброїти українців, щоб вони воювали до останньої краплі крові. Але ж США не почнуть війну з Росією через Україну, а самі українці просто не можуть перемогти. То навіщо підбурювати їх робити те, що приречене на провал?», - цитує автор слова Юджина Румера, колишнього члена Національної ради розвідки США.

Не спровокувати Росію - найбільше побоювання США і зараз, і за часів Буша - відзначає автор.

«Згадайте, як Америка наполягла, щоб грузинські миротворці повернулись з Іраку без зброї», - нагадує Шишкін.

В Обами також не хочуть, щоб американська зброя дала ґрунт для численних теорій змови, які поширюються Кремлем.

«Проросійські бойовики на сході України вже і так вірять, що ведуть глобальну війну проти Америки, тож поставки американської зброї можуть лише посилити теорії змови та стати подарунком російській пропаганді».

Жоден об'єм військової допомоги Заходу не допоможе збройним силам України перемогти російську армію - відзначає на сторінках "Ґардіан" Тімоті Гартон Еш.

"Після реформ останніх 6-ти років, російська армія має достатній об'єм сучасних ефективних військ просто на кордоні з Україною, а генерали Путіна добре продумали нові форми прихованих, неоголошених воєн і отримали більш ніж достатню практику в Криму та Східній Україні».

«Не можна за ніч змінити армію України, передавши їй озброєння та провівши тренінги, так само, як не можна побиту «Ладу» перетворити на БМВ просто вставивши іншу коробку передач, та залучивши німецького механіка», - пише Еш.

Як НАТО відповість на "гібридні війни" Росії? - виступ командуючого
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Єдиний сценарій видворення Росії з України, на його думку, це - війна між США та Росією.

«Єдиний варіант, за якого Москва втратить домінуючу позицію в Україні і потенціал для подальшої ескалації, це прихована війна США проти Росії, яка, як відомо, володіє ядерною зброєю».

Такий сценарій, на думку оглядача, малоймовірний, між тим Еш відзначає, що в інтересах Заходу спробувати не допустити виникнення замороженого конфлікту в Україні. Внеском Європи і США для досягнення цього завдання, на думку оглядача, може стати надання Україні «ретельно відібраного устаткування, зокрема для українських прикордонників».

Дивіться також : Семен Семенченко: Доводиться воювати на два фронти

Семен Семенченко: Доводиться воювати на два фронти
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:08 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG