Спеціальні потреби

Україна – одна з найнебезпечніших країн для журналістів у 2014 році


Міжнародна організація Репортери без кордонів опублікувала у вівторок річний звіт, згідно з яким праця журналіста в Україні дуже небезпечна. Україна опинилася серед тих країн, де журналісти найчастіше можуть бути викрадені або арештовані.

«Журналісти можуть бути затримані або викрадені брутальним способом і через кілька годин звільнені без пояснення причини цього кроку», читаємо у звіті Репортерів без кордонів. Цього року таке сталося у випадку 47 журналістів.

Цього року в Україні було викрадено 33 журналістів, 215 отримали погрози або були атаковані. В основному це були дії міліції та інших силовиків проти журналістів під час протестів на Майдані у січні і в лютому.

Викрадання траплялися переважно на сході країни, де продовжується конфлікт, незважаючи на проголошене у вересня припинення вогню.

Україна стала третьою найнебезпечнішою для журналістів країною у світі щодо кількості вбитих – з шістьма убитими – після Сирії (15) і Палестинської автономії (7).

Серед найнебезпечніших районів в Україні є Донецька та Луганська області. Багато патрулів і блокпостів, контрольовані невідомими озброєними особами, створюють небезпеку для журналістів – читаємо у звіті Репортерів без кордонів. Звіт реєструє деяке зменшення кількості вбитих у світі журналістів, зате вбивства стають дедалі варварськими, а кількість викрадень різко збільшується».

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG