Спеціальні потреби

Представники США і Китаю обмірковують економічні питання


У Вашингтоні відбувається другий і останній день американсько-китайських стратегічних і економічних переговорів за участю високопоставлених осіб. У середу обидві сторони досягли порозуміння щодо більшої співпраці для зменшення викидів парникових газів та забруднення повітря. Наради у четвер зосереджуються на економічних питаннях.

Щорічні наради на рівні міністрів є нагодою для Вашингтона і Пекіна обміркувати та інколи й висловити відмінні думки на тему як співробітництва так і відмінностей у підході до різних питань.

У середу віце-президент Джозеф Байден закликав Китай, щоб він припинив кіберзлодійство, наслідком якого, згідно з найновішими повідомленнями, коштують щороку Сполученим Штатам сотні мільярдів доларів.

У свєму звернення Байден також порушив делікатну тему прав людини в Китаї. Він сказав, що Китай буде сильнішою, стабільнішою і винахідливішою країною, якщо дотримуватиметься міжнародних норм прав людини.

Американські офіційні особи заявили, що також державний секретар Джон Керрі був «дуже рішучим» під час приватної дискусії на тему прав людини і порушив «конкретні питання» з китайською делегацією.

Китайський державний радник Ян Цзечі заявив, що Пекін готовий обговорювати тему прав людини, але на основі «рівності і взаємної поваги», а заступник прем’єр-міністра Ван Ян підкреслив, що Китай не може прийняти поглядів, які підривають його політичну систему.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG