Спеціальні потреби

У Конгресі США говорили про ризики скорочення підтримки України, підготовку до зими та дискутували про ідею перемовин для припинення війни


Якщо США припинять підтримку України, виграє Росія, ХАМАС та Китай - заяви під час слухань у Конгресі США. Фото: Катерина Лісунова, Голос Америки.
Якщо США припинять підтримку України, виграє Росія, ХАМАС та Китай - заяви під час слухань у Конгресі США. Фото: Катерина Лісунова, Голос Америки.

Про інтереси національної безпеки США в Україні говорили у Конгресі Сполучених Штатів 8 листопада під час слухань у Комітеті Сенату з міжнародних відносин. Сенатори і доповідачі обговорили ризики припинення чи скорочення американської підтримки України.

Йшлося також про те, хто виграє у разі припинення американського фінансування потреб України на полі бою та всередині країни, а також дискутували про перемовини як шлях до припинення війни.

Сенатор Джим Ріш, провідний республіканець у Комітеті з міжнародних відносин наголосив: Сполучені Штати повинні займати активну позицію щодо світових конфліктів, якщо такі конфлікти впливають на національну безпеку США та економічні інтереси.

“Важливо розуміти, як російська війна впливає на нашу національну безпеку”, - вказав Ріш.

“Оборонні угоди і альянси, які ми укладаємо, впливають на нашу національну безпеку, а наша репутація впливає на те, як ці оборонні угоди виконуються”, – наголосив Ріш.

Він також зауважив про поглиблення зв’язків між Росією, Іраном і Китаєм.

Якщо США припинять підтримку України, виграє Росія, ХАМАС та Китай, кажуть в уряді США


Аргументи Джима Ріша підтримав і заступник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн.

“Президент Путін нещодавно приймав ХАМАС у Москві. Він співпрацює з Північною Кореєю та відвідує Китай. Це та коаліція, яка проти нас. Ось хто виграє, якщо ми підемо”, – заявив О’Браєн, коментуючи наслідки ймовірного припинення підтримки України Сполученими Штатами.

О’Браєн наголосив: щоб протистояти планам Путіна, США і союзники повинні допомагати Україні не тільки боротися проти російського війська, але й відбудовуватися та розвиватися вже сьогодні, навіть під час війни.

Бюджетна підтримка України від США. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Зима як зброя у руках Путіна: важливість підтримки енергетичної сфери

Джеффрі Паєтт, помічник держсекретаря США з енергетики наголосив на важливості підтримки бюджету України напередодні зими: “Володимир Путін намагався зламати волю українського народу шляхом нападів на енергетичну інфраструктуру за допомогою ракетних ударів та ударів іранськими безпілотниками по цивільних цілях”.

А українські енергетики часом працювали цілодобово, часто під вогнем і при світлі свічок, щоб відновити і зміцнити мережу, розповів учасникам слухань Паєтт.

США допомагають Україні тримати світло ввімкненим, щоб Росія не досягла успіху у використанні зими як зброї.
Джеффрі Паєтт

Тісно співпрацюючи з партнерами, США, каже він, допомагають Україні “тримати світло ввімкненим”, щоб Росія не досягла успіху у використанні “зими як зброї”.

Прийдешня зима, переконаний Паєтт, обіцяє бути ще складнішою.

“Ми не можемо опускати руки зараз”, – каже посадовець.

Він навів підрахунки Світового банку, згідно з якими торік Україні потрібно було щонайменше 411 мільярдів доларів на відновлення інфраструктури. З кожним днем ця цифра зростає.

Гуманітарна підтримка базових потреб українців під загрозою - USAID

Помічниця адміністраторки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з питань Європи та Євразії Ерін Маккі наголосила, що щедрість американського народу забезпечила базові потреби мільйонів українців, зокрема, їжу та медичну допомогу у найскладніший час під час жахливих злочинів Росії проти українців, підтримує сільське господарство та енергетичну сферу.

“На цей час коштів на пряму бюджетну підтримку не залишилося. Без додаткових асигнувань уряд України мав би вжити надзвичайних заходів, таких як друкування грошей або невиплата критично важливих зарплат, що могло б призвести до гіперінфляції та завдати серйозної шкоди військовим зусиллям”, – застерегла Маккі.

Крім того, якщо Конгрес не схвалить додаткове фінансування, партнерським організаціям USAID в Україні доведеться або зменшити кількість людей, які отримують гуманітарну допомогу або повністю призупинити гуманітарні програми, каже посадовиця.

"Життєво важливо, щоб ми продовжували робити все від нас залежне для подолання катастрофічних наслідків безконтрольної агресії з боку Кремля. Народ України бореться за виживання своєї країни як суверенної демократичної держави. Вони також борються за базові потреби, такі як їжа, вода, ліки, електрика, Путін не повинен досягти успіху", - закликала Маккі.

Щодо застережень про корупційні загрози в Україні, які лунали під час слухань, Ерін Маккі відповіла: "В народу України сьогодні нульова толерантність до корупції. Поки вони ведуть війну та борються за своє виживання, вони на 100% віддані тому, щоб модель економіки, успадкована з Радянського Союзу, була демонтована. Український народ хоче побачити відповідальність і наслідки, і уряд України активізувався за нашої підтримки, щоб це зробити".

Слухання у Конгресі, 8 листопада. Фото: Катерина Лісунова, Голос Америки
Слухання у Конгресі, 8 листопада. Фото: Катерина Лісунова, Голос Америки

Дискусія про перемовини з Росією

Сенатор-республіканець Ренд Пол під час слухань запитував, чи підтримують США ідею перемовин з Росією з метою припинення війни.

Пол відкинув аргумент про те, що виділення коштів для України сприяє збільшенню оборонної потужності самих США, а також згадав про статтю генерала Валерія Залужного як приклад необхідності прямувати до перемовин, інакше, за його словами, в Україні буде "повний занепад і десятки з тисяч людей помиратимуть далі від війни".

"Усі війни закінчуються переговорами, - погодився заступник держсекретаря Джеймс О’Браєн. - Але ми чітко маємо зрозуміти, що для переговорів про припинення війни потрібні дві сторони. Президент Путін не ставиться серйозно до перспективи таких переговорів".

Проблема ідеї перемовин полягає у тому, що у вас немає партнера з іншого боку. Простіше кажучи, це ви вимагаєте монологу, а не дипломатії.
Джеймс О'Браєн

О'Браєн нагадав, що Володимир Путін висловлював намір "почекати і подивитися, що станеться у листопаді 2024 році". А також не з'явився на міжнародні зустрічі (зокрема, коли 66 країн зібралися нещодавно на Мальті), де мав би шанс вирішити ситуацію дипломатичним чином.

Саме О’Браєн представляв уряд США на Мальті, де проходила третя зустріч радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики щодо “Формули миру” президента України Володимира Зеленського.

"Проблема ідеї перемовин полягає у тому, що у вас немає партнера з іншого боку. Простіше кажучи, ви вимагаєте монологу, а не дипломатії, сенаторе", - сказав О’Браєн прибічникові ідеї перемовин заради миру.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Форум

XS
SM
MD
LG