Спеціальні потреби

Батьки наражають немовлят на небезпеку «смерті у колисці» – дослідження США


Незважаючи на постійні нагадування педіатрів практикувати безпечні методи вкладання дітей до сну протягом першого року їхнього життя, батьки часто не дотримуються рекомендацій лікарів, – показує аналіз відеозаписів, зроблених у домівках учасників дослідження, яке проводилося науковцями з Університету штату Пенсильванія.

Інструкції педіатрів стосовно нічного сну спрямовані на те, щоб запобігти випадкам синдрому раптової смерті немовлят (СРСН), від якого, за даними Центру з контролю і запобігання хворобам, щороку лише у США гине три з половиною тисячі дітей. Синдром передбачає смерть здорової дитини першого року життя, яка наступає раптово, найчастіше під час сну, і не є результатом травм.

Програма профілактики СРСН широко проводиться Американською академією педіатрії вже більше двох десятків років. У пологових будинках, клініках і педіатричних кабінетах батькам немовлят розповідають про прості повсякденні заходи, які можуть вберегти дитину від несподіваної смерті. Ця тема також часто обговорюється в традиційних та соціальних медіа.

Основними методами запобігання синдрому, які пропонуються американськими вченими щодо сну, є вкладати немовлят спати лише на спину, на тверду поверхню в окреме ліжечко, і не залишати в ліжку будь-яких зайвих предметів, у тому числі подушок, ковдр та м’яких іграшок.

Звіт, опублікований в офіційному виданні Американської академії педіатрії, показує, що батьки часто нехтують застереженнями лікарів. Більшість учасників дослідження свідомо розміщувала дітей у небезпечне для сну середовище.

Сім’ї, що взяли участь у дослідженні, погодилися записати на відео сон немовлят протягом однієї ночі у віці одного, трьох і шести місяців. Навіть знаючи, що їхні дії фіксуються на плівку, батьки порушували загальні рекомендації, – повідомляє журнал Pediatrics.

За результатами дослідження, 10% – 21% дітей були покладені на нерекомендовану поверхню і 14% – 33% не лежали на спині. Найбільшим порушенням були зайві предмети – їх залишали біля близько 90% немовлят.

Ситуація часто погіршувалася, якщо дітей переміщували посеред ночі. Серед таких немовлят 36% – 78% спали не на спині у другому місці в порівнянні з 13% – 50% на початку. Приблизно 67% – 81% ділили поверхню для сну з іншою особою після переміщення (на противагу до 4% – 17% на початку).

Дослідники припускають, що ймовірною причиною таких порушень є те, що батьки бачать декоративну постіль для дитячих ліжечок у магазинах і припускають, що вона безпечна. Іншим можливим поясненням є намагання дорослих знайти місце для дитини, в якому їй буде комфортно і де вона спатиме довше.

«Постачальники медичних послуг повинні знати про ці впливи на рішення батьків, щоб давати відповідні рекомендації», – пишуть автори дослідження.

Дивіться також: Корупція та недбалість серед причин низької імунізації в Україні – експерти

Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

XS
SM
MD
LG