Спеціальні потреби

У 2016-му проблеми Еболи та СНІДу відходять, попереду – проблема антибіотиків


Людству загрожують мікроби, бактерії стійкі до антибіотиків - попередження ВООЗ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Людству загрожують мікроби, бактерії стійкі до антибіотиків - попередження ВООЗ. Відео

Світ входить в еру неефективних антибіотиків - стурбовані у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Рік 2015 у сфері охорони здоров’я був складним, але оптимістичним. У грудні минає два роки як у країнах Західної Африки вибухнула епідемія Еболи. Утім вченим все ж вдалося досягти успіху у створенні вакцини від цієї небезпечної лихоманки. Помітні були успіхи у боротьбі зі СНІДом та поліо. Світова картина здоров’я торкнулася минулого року і України.

Понад 3 тисячі людей стали жертвами Еболи у 2015 році. Пошуки вакцини проти цієї смертоносної лихоманки увінчалися успіхом у липні. Знайти панацею від хвороби вдалося вченим Норвезького інституту охорони здоров’я.

Про результати розробників вакцини розповідає Джон-Арні Роуттінгер, співавтор дослідження: «Ґрунтуючись на кількості осіб та випадків, які ми спостерігали, ми можемо говорити про 100-відсотковий захист вакцинованих осіб».

Інша добра новина 2015-го – це зменшення зараження та смертельних випадків від вірусу імунодефіциту людини, що спричиняє СНІД. Напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, що відзначається 1 грудня, ООН оприлюднила інформацію, що за останні 15 років кількість інфікованих на ВІЛ впала на 35%, а кількість смертельних випадків, пов’язаних зі СНІДом, за останнє десятиріччя знизилась на 42%.

Один з найбільш авторитетних лікарів у США Ентоні Фаучі з Національного інституту охорони здоров’я каже, що тенденції по СНІДу наразі позитивні: «Якщо подивитися на траєкторію епідемії, ми на шляху до зміни її курсу. Донині, вона йшла вгору, тепер вирівнюється, і починає трохи опускатися. І ми починаємо бачити цей спад».

2015 рік також ознаменувався величезним прогресом у процесі позбавлення світу від поліомієліту. Свого часу вірус спостерігався у 125 країнах світу. А у вересні цього року Всесвітня організація охорони здоров'я усунула Нігерію зі списку трьох країн, де лишається епідемія. Відтепер офіційно країнами з епідемією поліомієліту вважаються дві країни: Афганістан і Пакистан.

«Це єдине місце у світі, де досі живе дикий вірус поліо, і якби ми могли його там позбутись, ми б цілком покінчили з цим вірусом», - розповідає Джей Венґер із Фонду Білла та Мелінди Ґейтс.

Наприкінці літа світ збурила новина з України про можливий спалах цієї хвороби. ВООЗ запропонували навіть оголосити Україну країною з надзвичайним станом через загрозу епідемії. Одна з основних причин цього – низький рівень загальної вакцинації дітей, менше половини.

«Ми повинні провести вакцинацію, - закликав батьків головний позаштатний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, - щоб зупинити циркуляцію вакцино спорідненого мутованого вірусу поліомієліту».

Незважаючи на успіхи 2015-го, чимало медиків зустрічають новий рік із тривогою. Світ входить в еру неефективних антибіотиків,- стурбовані у Всесвітній організації охорони здоров’я. ВООЗ попереджає, що все частіше мікроби та бактерії пристосовуються до медикаментозної «атаки» і стають стійкими до дії ліків.

Медики також висловлюють стурбованість стійкістю до ліків таких хвороб, як туберкульоз та малярія. Про небезпеку появи епідемії туберкульозу у Східній Україні заявила у жовтні міжнародна організація «Лікарі без кордонів» після того, як бойовики наказали їм припинити роботу на окупованих територіях.

«Лікарі без кордонів» заявляють, що вони - практично, єдина організація у Східній Україні, що лікує хворих на туберкульоз у в'язницях, надає інсулін - хворим на діабет і гемодіаліз для хворих, в яких відмовили нирки.

«З травня 2014 ми працюємо як найбільший гуманітарно-медичний постачальник у цьому регіоні, який надає допомогу найбільш вразливим групам населення на всіх лініях фронту. Наш від’їзд звідси залишить величезну прогалину у медичних та гуманітарних потребах найуразливіших людей», - висловлював обурення Барт Янсенс, операційний директор «Лікарів без кордонів».

У 2016-му ВООЗ планує активізувати кампанію боротьби проти туберкульозу у світі. Поруч із цими глобальними проблемами для медиків лишається невирішеними чимало завдань місцевого характеру: як то постачання ліків у важкодоступні місця чи створення вакцин для нових інфекційних захворювань.

Дивіться також: Гілларі Клінтон: Дональд Трамп найкращий рекрутер терористів

Гілларі Клінтон: Дональд Трамп найкращий рекрутер терористів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG