Спеціальні потреби

ВООЗ: Система охорони здоров'я України не витримує тиску


Система охорони здоров'я України не витримує тиску у регіонах, куди прибувають біженці з охопленого війною Сходу. Про це йдеться у прес-релізі Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Документ відзначає "повний колапс" системи охорони здоров'я у зонах ведення бойових дій та збільшення напруги на медичні заклади у регіонах, куди прибувають біженці зі Сходу.

"Понад 5 мільйонам осіб, яких зачепила гуманітарна криза на сході України, потрібен доступ до широкого кола медичних послуг", - відзначає ВООЗ.

Є свідчення про зростання кількості випадків захворювання на туберкульоз

За оцінками ВООЗ, для забезпечення цих людей медичними послугами організації необхідні 23 мільйони доларів.

Організація також повідомляє, що отримала запит від Міністерства охорони здоров'я України "тимчасово взяти на себе відповідальність за доставку та поширення всіх необхідних медичних препаратів, яких потребує система охорони здоров'я".

“В Україні має місце жорстка гуманітарна криза системи охорони здоров'я. Відсутність безпеки, вимушене переміщення, холод та незадовільний стан системи охорони здоров'я країни означають, що багато громадян не мають доступу до медичних послуг. Потреби величезні. Необхідна міжнародна підтримка, щоб забезпечити українців медичними послугами у цей складний час", - цитує прес-реліз доктора Доріта Нітзана, представника ВООЗ в Україні.

ВООЗ відзначає, що найбільш вразливими в Україні зараз є 700 тисяч вимушених переселенців, а також роми, діти, літні особи, інваліди.

Хворі на ВІЛ-СНІД, туберкульоз та наркозалежні можуть втратити доступ до медичних послуг

ВООЗ також звертає увагу, що в Україні існує "ризик сплеску заразних хвороб включно з тими, поширення яких можна попередити за рахунок вакцинації як от поліомієліт та кір".

ВООЗ звертає увагу на те, що вакцинація охоплює менше 50% населення України та те, що на Донбасі "хворі на ВІЛ-СНІД, туберкульоз та наркозалежні можуть втратити доступ до медичних послуг".

"Є свідчення про зростання кількості випадків захворювання на туберкульоз", - відзначає ВООЗ.

Дивіться також : Американський слюсар - винахідник обладнання для лікування серця

Американський слюсар - винахідник обладнання для лікування серця
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG