Спеціальні потреби

Захоплення Донецького аеропорту стане пірровою перемогою Росії - експерти


Якщо інформація про захоплення аеропорту підтвердиться, це стане ударом по тих політиках на Заході, які виступають за зняття санкцій з Росії та її зневагу до миротворчих зусиль.

Захоплення Донецького аеропорту бойовиками стане свідченням зневаги Росії до мирного процесу на сході України та зірве зусилля тих європейських політиків, які все ще зайняті пошуком шляхів задобрити Путіна. Таку думку у своєму Twitter висловив Ян Бонд, директор департаменту міжнародної політики у "Центрі європейських реформ"(Лондон).

"Якщо підтвердиться інформація, що Україна втратила Донецький аеропорт, це вкаже на зневагу Росії до мирного процесу та лідерів ЄС, які все ще шукають шляхи догодити Путіну", - твітує Бонд.

"Пірровою перемогою" для будь-якої зі сторін протистояння назвав захоплення аеропорту і відомий оглядач кризи в Україні Метью Купфер, маючи на увазі, що і утримання аеропорту і атаки на нього обертаються великими жертвами неспівставними із його стратегічною важливістю.

Обидва оглядачі вказують на останні зусилля голови зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріки Моґеріні, яка на початку тижня запропонувала знімати санкції з Росії, якщо та виконуватиме Мінські угоди.

Моґеріні, зокрема, запропонувала розподілити санкції проти Москви на два пакети: заходи, пов'язані з анексією Криму, та інші, пов'язані з "дестабілізацією Східної України".

Що змінить визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

На думку голови зовнішньополітичного відомства ЄС, санкції щодо російських банків і енергетичних компаній можуть бути "пом'якшені", якщо Росія дотримуватиметься Мінських угод про припинення вогню, перестане втручатися у відносини Україна-ЄС, і постачатиме газ до Європи.

Така пропозиція викликала шквал докорів з боку експертів критично налаштованих щодо позиції Росії в українській кризі.

Голова Глобальної кампанії за справедливість у справі Магнітського Біл Броудер назвав крок Моґеріні "поганою політикою" та "меморандумом про замирення у стилі Чемберлена".


А відомий автор та оглядач Енн Еплбаум висловила думку, що зовнішньоплітичне відомство ЄС активно працює над зняттям санкції з Росії.

Як відомо, російські ЗМІ та бойовики активно поширюють повідомлення про "захоплення" Донецького аеропорту, супроводжуючи це відео із терміналів аеропорту та фотографіями. При цьому офіційно українська сторона такі повідомлення заперечує, а незалежні оглядачі вказують на те, що бої на території аеропорту тривають.

При цьому деякі оглядачі припускають, що у разі захоплення аеропорту українці ще дякий час не отримають про це інформації. При цьому вони вказують на прецеденти із трагедією в Іловайську та інші події у зоні АТО, про які українські офіційні особи повідомляли із запізненням.

Раніше бойовики вже неодноразово заявляли про повне "захоплення" Донецького аеропорту.

Дивіться також : Росія прагне нав'язати Україні умови гірші за Мінські - експерт

Росія прагне нав'язати Україні умови гірші за Мінські - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG