Спеціальні потреби

Сорос пояснив, як щедрість до України захистить Європу і змінить Росію


До влади у Росії можуть прийти і жорсткіші за Путіна - Сорос
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

До влади у Росії можуть прийти і жорсткіші за Путіна - Сорос

Хочете реформ в Україні? Пообіцяйте багато грошей за їх проведення. Хочете перемогти Путіна - обіцяйте Україні багато грошей за реформи. Учора всесвітньовідомий фінансист Джорд Сорос опублікував на сторінках "Нью-Йорк рев'ю оф букс" свій рецепт для Європи.

Лише заможна Україна зможе і Європу фізично відгородити від загрози з Росії, і самій Росії показати, що європейські цінності - більше ніж риторика, якою Захід буцімто прикриває наступ на Москву. У цьому переконаний мультимільярдер відомий одночасно і , як потужний філантроп та спонсор демократичних змін на пострадянському просторі, і як улюблена ціль нападок антисемітів та прибічників теорій про таємничу світову закулісу.

Джордж Сорос бачить два сценарії розвитку подій у зв'язку з кризою в Україні та Росії:
Оптимістичний. Європа усвідомить, що Росія це реальна загроза, і почне сприймати щедру допомогу Україні, як статтю оборонного бюджету, зберігаючи при цьому санкції проти Росії! За таких умов Україна наважиться таки не реформи, досягну успіху і стане наочним доказом абсурдності обраного Путіним курсу. Путіну тоді залишиться, або триматись за владу силою репресій, або звільнити місце на чолі країни для реформаторів.


Песимістичний сценарій звучить так : Захід і далі вимагатиме реформ на які Україна немає достатньо сил, Україна животітиме між війною та фінансовою руїною, Європа зніме санкції і залишиться один на один із Росією, не на тлі економічної кризи та очевидного провалу європейського вибору в Україні до влади можуть прийти особи навіть гірші за Путіна.

Наважитись на масштабні реформи можна маючи гарантії "масштабної фінансової та технічної допомоги"

Сорос наголошує : Лише успішна Україна може стати "взірцем" для Росії і дати шанс тамтешнім реформістам прийти до влади. Але наважитись на масштабні реформи, які є ключем до успіху можна маючи гарантії "масштабної фінансової та технічної допомоги" - пише Сорос.

Рекомендація Заходу бути щедрим до України очевидно має симпатиків у США.
Ідею вже похвалив колишній посол США у Росії Макфол. Та відзначив посол в Україні Джеффрі Пайєтт.
Натомість експерт "Центру Карнегі" Балаш Ярабік наголошує : Сорос говорить про допомогу в обмін на реформи. Тож Києву знадобиться щось більше ніж бюджет з купою дірок.

Що ж перспективи змальовані. Питання лише у тому, чи сприймуть поради Сороса ті, кого він закликає розщедритись та ті, від кого вимагає працювати.

Дивіться також : Джон Маккейн: Розмови про статус України, лише після повернення Криму та Сходу

Джон Маккейн: Розмови про статус України, лише після повернення Криму та Сходу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

XS
SM
MD
LG