Спеціальні потреби

Атмосферні викиди зменшують ефективність вакцинації дітей


Вакцинація від поліомієліту
Вакцинація від поліомієліту

Переробка та утилізація промислових та побутових відходів є великою проблемою сьогодення. Медики давно б’ють на сполох, попереджаючи про негативні наслідки шкідливих викидів, які можна знайти в повітрі, воді, а відтак у харчових продуктах. Нові дослідження виявили ще один шкідливий ефект хімічних забруднень. Вчені встановили, що імунна система дітей, які ростуть в умовах підвищеного рівня перфторвуглеводів, сповільнює дію вакцин, наражаючи їх таким чином на смертельну небезпеку.

Імунопрофілактика – важливий метод боротьби з інфекційними хворобами. Щеплення змушують імунну систему людини виробляти антитіла, і захищають організм від небезпечних і потенційно смертельних захворювань, як поліомієліт, кір, дифтерія, правець. Однак науковці кажуть, що ефективність імунізації сильно знижується тепер, коли у дітей є високий рівень хімічних речовин, так званих перфторвуглеводів.

«Ми побачили, що концентрація антитіл у деяких дітей була настільки низькою, що вони, практично, не були захищені. Їм проводили ревакцинацію 4 рази і все безрезультатно», – каже професор Гарвардського університету Філіп Ґрандзон.

Філіп Ґрандзон очолював групу дослідників, які вивчали стан здоров’я дітей на Фарерських островах, що розташовані між Шотландією та Ісландією. Цю територію вчені вибрали не випадково. Складовою частиною раціону місцевого населення є морепродукти, в яких міститься багато промислових токсинів.

Дітям, які брали участь у дослідженнях, були зроблені щеплення проти дифтерії та правця. При детальнішому вивченні з’ясувалося, що у дітей з високою концентрацією перфторвуглеводу, дуже занижена кількість антитіл проти цих інфекцій.

Пітер Готез працює в інституті вакцин імені Сабина, що пропагує розвиток і розповсюдження імунізації у світі. За його словами, медики свідомі, що перфторвуглеводи перешкоджають роботі імунної системи. Проблема, на думку Готеза, лише загостриться, і зокрема, у країнах на шляху розвитку:

«Навіть невелике сповільнення в реакції імунної системи може призвести до спалаху дитячих хвороб. Виникає небезпека рецидиву таких захворювань, як дифтерія чи кашлюк у бідних країнах світу».

Перфторвуглеводи є у харчових упаковках, тканинах, сковорідках. Промисловий сектор використовує їх уже десятки років. Учені припускають, що сьогодні їх присутність можна знайти в організмі більшості людей.

Між тим критики досліджень закликають брати до уваги той факт, що учасники експерименту споживають багато риби, в якій містяться поліненасичені жирні кислоти, що здатні пригнічувати імунну систему. Тому вони закликають не поспішати з висновками і провести ширші дослідження впливу хімічних речовин на людський організм.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG