Спеціальні потреби

Медики радять вимірювати тиск одразу на обох руках


Перевірка тиску на прийомі у терапевта – знайома кожному процедура. Втім, нове дослідження показує, що вимірювати тиск варто одразу на обох руках, а помилка при виконанні процедури може призвести до серйозних наслідків для здоров’я.

Кардіолог Оскар Гарфайн вимірює тиск крові на обох руках пацієнта. Ця практика дозволила йому врятувати життя одному з них:

«На одній руці тиск був нормальний. На іншій – занизький. Це дозволило мені вчасно встановити правильний діагноз і, можливо, врятувати пацієнту життя».

Практична знахідка лікаря Гарфейна нещодавно отримала наукове підтвердження. Відмінність у тиску крові на правій та лівій руці може бути ознакою хвороб серця або судин. Якщо значення тиску крові відрізняються на 15 позначок це може свідчити про звуження артерій в ногах, скорочення надходження крові до мозку чи хворобу серця. А розбіжність на 70 пунктів вказує на підвищений ризик смерті від серцевого нападу або інфаркту. Якщо відповідний діагноз поставлено вчасно, то прийом ліків або лікування може зберегти життя.

«Необхідно визначити фактори ризику, які з цим пов’язані. Чи то високий тиск, паління, високий рівень холестерину - та негайно почати лікування», – Оскар Гарфейн.

Багато кардіологів перевіряють тиск на обох руках, втім звичайні терапевти рідко вдаються до цього. Останні дослідження свідчать, що вимірювання тиску на обох руках може вчасно повідомити про проблеми із судинами у людини, яка здається здоровою. Оскар Гарфейн каже, що треба звертати увагу не стільки на тиск, скільки на відмінності в тиску між руками:

«Процедура займає всього хвилину, проте дозволяє встановити правильний діагноз пацієнтам із проблемами судин».

Результати відповідного дослідження, яке твердить, що подібна практика може зберегти життя багатьох людей, а тому має стати стандартом для кожного терапевта, опубліковані у британському медичному журналі «Ланцет».

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG