Спеціальні потреби

Релігійні установи у США не хочуть платити за контрацептиви


Медичне страхування у Сполучених Штатах справа надзвичайно дорога. Більшість американців отримують чи купують медичні поліси через працедавця, що дозволяє одержати групові скидки. Масштабна реформа охорони здоров'я, проведена Адміністрацією Обами, вимагає аби усі поліси, надані працедавцями покривали витрати на протизаплідні препарати. Римо-католицька церква, якій належить чимало університетів та лікарень, вважає таке зобов’язання порушенням релігійної свободи.

Марія-Софія Аґіре викладає економіку у Католицькому університеті Америки. Професор категорично проти використання контрацептивів і проти того, аби їх купівлю покривало медичне страхування:

«Для мене, як для жінки, це принизливо. Я не інструмент політики і я не хочу, аби уряд диктував мою сексуальну поведінку».

Професор Аґіре вважає, що студенти і працівники університету, які не поділяють офіційну позицію Католицької церкви щодо абортів і протизаплідних засобів, повинні підшукати собі інший коледж чи місце роботи:

«Ви не повинні бути в Католицькому університеті, якщо переконані, що контрацептиви мають бути частиною медичного полісу».

Відповідно до медичної реформи президента Обами, медичне страхування повинно покривати витрати на контрацептиви, включно з полісами, які пропонують релігійні установи. У католиків це викликало хвилю обурення.

Реджіна Конлі вчиться на історичному факультеті Католицького університету. На її думку, питання контрацептивів необхідно розглядати через призму самої релігії:

«Я думаю, що тут питання не у використанні контрацептивів. Я думаю, що питання у тому, що Католицький університет має певні принципи і певні стандарти, і люди повинні з цим рахуватись».

А от студентка Бріджет Макдональд стоїть на позиції, що здоров’я жінок повною мірою залежить від їх доступу до протизаплідних засобів:

«Якщо немає доступу до таких важливих речей, тоді це не правильно. Працедавець не повинен вирішувати такі питання, незалежно від вашої релігії, переконань і так далі».

Проведені у лютому соціологічні дослідження показали, що більшість американських католиків підтримують ідею того, щоби медичні поліси релігійних установ оплачували контрацептиви. Однак Католицька церква не погоджується. З часу прийняття реформи єпископи розгорнули в країні широку кампанію проти оплати протизаплідних засобів.

Джон Аллен, автор багатьох книжок на релігійну тематику, пояснює обурення Католицької церкви популярністю Обами, адже 4 роки тому за нього проголосувало понад 50% католиків:

«Я гадаю, що єпископи, в якійсь мірі вважають Обаму конкурентом за лідерство серед католиків».

Однак Стівен Шнек, викладач політичних наук у Католицькому університеті, каже, що церква добре підготувалася до цієї битви:

«Вони створили комісію. Вони зібрали гроші. Вони розробили позицію, і швидко мобілізувалися. І, я думаю, вони відчувають за собою силу і розраховують на політичний успіх».

Адміністрація Обами уже внесла до медичної реформи зміни, що не зобов’язують релігійні установи платити, за контрацептиви, на пряму. Однак для католицьких лідерів цього не достатньо. Їх черговим кроком стало подвоєння зусиль у кампанії проти, як вони називають, порушення їх релігійної свободи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG