Спеціальні потреби

У боротьбі з малярією досягнуто значних успіхів


Людина, можливо, почала перемагати одну з найсмертельніших недуг сучасності - малярію. Команда медиків, яка працює спільно з фармацевтичною компанією Glaxo-Smith-Kline оглосила про винайдення нової вакцини, здатної ефективно боротися з малярією.

Науковці два роки випробовували вакцину в Африці і задоволені результатами тестувань. Зараз в Африці кожні сорок п’ять секунд від малярії помирає одна дитина. А щороку року від цієї недуги вмирає майже мільйон людей. Розробники вакцини обіцяють, що вже зовсім скоро кількість смертей можна буде зменшити вдвічі.

Науковці, які працюють над розробкою першої вакцини проти малярії, називають клінічні випробування РТС-С проривом.

Вони намагалися створити вакцину проти малярії протягом сорока років, і як каже Крістіан Лук, вони нарешті отримали результат.

Лук є директором програми Malaria Vaccine Initiative – міжнародної неприбуткової організації, як займається тестуванням безпечності та ефективності нової вакцини. Роботу організації спонсорує Фонд Білла та Мелінди Ґейтс. На проведеній у Сіеттлі конференції, присвяченій боротьбі проти малярії, подружжя пообіцяло виділити додаткові мільярд сімсот п’ятдесят мільйонів доларів на подолання цієї хвороби.

Білл Ґейтс зазначив, що давати шанс на виживання тим хто, його потребує, ніколи не має бути занадто дорого чи незручно. Особливо коли багаті люди цей шанс вже отримали.

Нову вакцину вже доставили тисячам дітей у семи країнах Африки. Результати вказують на те, що ризик захворювання на малярію у вакцинованих дітей знизився вдвічі.

Педіатр Даньєл Ансонг керував дослідженнями у Гані:

«Під час третьої фази ми перевіряємо, щоб результати щодо ефективності та безпеки вакцини були послідовними. Ми дуже задоволені, і готові рухатись далі».

Науковець впевнений, що вакцина стане ефективною зброєю у глобальній війні проти малярії.

Критики зауважують, що нова вакцина є лише на 48% ефективна проти важких форм захворювання. Ці показники, говорять вони, повинні бути набагато вищими. Однак, на думку педіатрів, той факт, що кожного року малярія вбиває 800 тисяч дітей, навіть з таким рівнем ефективності нова вакцина врятує сотні життів.

Співрозробник вакцини РТС-С Джо Коен каже, що розробка вакцини проти малярії протягом десятків років була одним з найбільших випробувань для науковців у всьому світі:

«Проблема у самому паразиті. Паразит, який викликає малярію, та і паразити загалом – дуже складний організм з дуже складним ДНК, та, на відміну від бактерії чи вірусу, має тисячі різних генів».

Компанія Glaxo-Smith-Kline, яка вже інвестувала у розробку вакцини 300 мільйонів доларів, планує інвестувати додатково у цю програму 50-100 мільйонів доларів. Науковці кажуть, що після успішного завершення третьої фази випробувань, вони почнуть тестування вакцини в інших країнах.

Остаточні результати випробувань розробники мають намір представити на розгляд Світової організації охорони здоров’я до 2014 року. Вони сподіваються, що ВООЗ зробить рекомендацію включити вакцину проти малярії у перелік обов’язкових у межах дитячих програм імунізації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG