Спеціальні потреби

Передозування рецептурними ліками забирає більше життів американців ніж автомобільні аварії


Рецепти отримані від кількох лікарів дозволяють купувати більше препаратів у різних аптеках. Деякі вдаються до цього прийому спеціально, інші просто не в змозі відслідковувати, які препарати приймають. Проте для обох груп вживання непоєднуваних препаратів, або їх надмірної кількості становить загрозу життю.

Все більше американців помирає від передозування рецептурними ліками придбаними в звичайних аптеках. За даними Центру контролю та запобігання хворобам, від подібних передозувань помирає більше людей, ніж від передозування усіма видами заборонених наркотичних речовин разом узятих. На додачу до цього, смертність у результаті прийому рецептурних ліків більша за смертність на дорогах.

Смерть співачка Вітні Г'юстон – поки що неофіційно – також пов’язують із зловживанням препаратами з аптеки. Це привернуло увагу до смертності через передозування рецептурними ліками. Офіційна причина смерті зірки ще не встановлена, втім відомо, що поліція знайшла у її номері рецептурні препарати. Так само відомо, що напередодні смерті Г’юстон пила шампанське. Комбінована дія препаратів та спиртного на нервову систему цілком могла призвести до смерті.

«Ми все більше чуємо, зокрема у новинах, про смерть від одночасного вживання знеболювальних таких як оксиконтін, перкосет, вікодін та заспокійливих препаратів», – каже фармаколог Дженніфер Бранд.

Мільйони американців приймають антидепресанти, снодійне та знеболювальне. Втім той факт, що ліки придбано в аптеці не є синонімом безпеки.

Кілька років тому медики з Центру контролю та запобігання хворобам помітили зростання кількості смертей через передозування рецептурними ліками. У 2008-му було опубліковано відповідне дослідження. Арон Холл був одним із співавторів:

«Ми встановили, що більшість людей, які померли від передозування рецептурними ліками не мали рецепта на препарати якими передозувались».

На додачу до вживання ліків, не призначених їм, люди мають доступ до безрецептурних препаратів та рослинних засобів.

Дженніфер Бранд каже, що вживання більшої кількості ліків збільшує шанси того, що можна завдати собі шкоди. Якщо пацієнт одночасно відвідує кількох лікарів та отримує ліки в кількох аптеках, існує ймовірність, що ніхто – в усілякому разі жоден компетентний медик – не матиме повної картини препаратів, які він вживає.

«Кожен пацієнт має індивідуальну реакцію на препарати. Деякі надзвичайно чутливі, інші потребують більших доз. Встановити це заочно просто не можливо», – запевняє Дженніфер Бранд.

Щоб зменшити ризик негативних наслідків Дженіфер радить тим, хто береже своє здоров’я, повідомляти своєму терапевту про всі вжиті ліки і принаймні перепитувати аптекаря про те, чи безпечно вживати разом певні ліки. Проблема ж навмисного зловживання ліками, здається, ще довго не матиме вирішення ні в США, ні в Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG