Спеціальні потреби

США та НАТО єдині у підтримці розбудови української оборони – Обама


Єнс Столтенберґ і Брак Обама (архівне фото)
Єнс Столтенберґ і Брак Обама (архівне фото)

Про це йшлося на зустрічі у Білому домі президента США Барака Обами та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

НАТО та США залишаються єдиними у питанні розбудови української оборони для протистояння російській агресії.

Про це йшлося на зустрічі у Білому домі в понеділок президента США Барака Обами та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

4-го квітня 1949 року у Вашингтоні підписано Північноатлантичний пакт про створення альянсу для реагування на загрозу з боку Радянського Союзу.

Через 67 років після цього, загроза на Східному фронті НАТО досі залишається актуальною.

«Ми обговорили Східний напрямок Альянсу. Ми продовжуємо бути об‘єднані у підтримці України після вторгнення Росії на її територію. Ми продовжуємо надавати допомогу Україні у розвитку її військових оборонних можливостей. Ми продовжуємо надавати гарантії безпеки іншим націям в регіоні. Наші запевнення не лише на словах, ми відрядили туди військові підрозділи, аби всі знали - що пункт 5 угоди НАТО виконується«. – заявив президент Обама.

Сьогодні НАТО переглядає свою місію. Головною темою розмови Обами та Столтенберґа були протидія ІДІЛ та роль НАТО у вирішенні міграційної кризи в Європі.

«Наша зустріч почалася з обговорення жахливої трагедії у Брюсселі, що лише підкреслює важливість втримувати увагу на боротьбі з ІДІЛ та протистояти тероризму, що просочився у Європу», - зазначив Барак Обама.

Роль НАТО та умови участі США у цьому Альянсі несподівано стали темою публічного обговорення у США, коли один з провідних кандидатів на президентську номінацію від Республіканської партії Дональд Трамп назвав НАТО «застарілим» і натякнув на можливий вихід США з Альянсу.

«НАТО, ми вкладаємо туди величезні гроші. Ми платимо левову частку. Це, можливо, було ОК 40-30-25 років тому, але це не прийнятно зараз», - заявив Трамп.

Багато країн, каже Дональд Трамп, більшість з 28-ми членів, не платять свою справедливу долю у НАТО.

«Це означає, що вони отримують від нас усілякого роду військовий захист та інші речі, а ми нічого. Вони просто оббирають Сполучені Штати. Я не хочу цього робити, але або вони почнуть платити, включаючи і за минулі роки, або ми звідти маємо піти. І якщо це розвалить НАТО, ну тоді це розвалить НАТО», - наголосив мільярдер-кандидат у президенти США Трамп.

Ми продовжуємо бути об‘єднані у підтримці України після вторгнення Росії на її територію
Барак Обама

Риторика потенційного президента США змусила занервувати Німеччину, Францію, країни Балтії, безпека яких залежить від НАТО. Кандидат від демократів Гілларі Клінтон каже – Трамп наражає всіх на небезпеку

«Його слова насторожують світ. Коли він каже – не пускати мусульман в Америку, країну, засновану на принципах релігійної свободи. Коли він зневажає НАТО та наших партнерів в Азії, говорячи що забереться звідти – він наражає на небезпеку коаліцію націй, яка необхідна для боротьби з ІДІЛ. Він робить нашу ситуацію та ситуацію в світі ще гіршою та більш небезпечною», - заявила колишня держсекретар США.

Експерти називають слова Трампа некоректними. Внески країн-членів у НАТО визначаються відповідно до розміру їх ВВП. Фінансова доля США у НАТО найбільша - 22 відсотки, оскільки її економіка найбільша. Доля Німеччини 15 відсотків, Франції – 11, Великої Британії 10%.

Уряд Барака Обами наполягає, що НАТО залишається основою колективної системи безпеки та основою оборонної доктрини США.

Дивіться також: Прем'єр Голландії: Не хочу України у ЄС, але рефередум взагалі не про це

Прем'єр Голландії: Не хочу України у ЄС, але рефередум взагалі не про це. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У Грузії тривають протести: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG