Спеціальні потреби

Панамські документи: витік документів про фінансові таємниці світових еліт. У списку – 20 українців


Розслідування базується на документах, наданих панамською компанією Mossack Fonseca, які отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

Міжнародний Концорціум журналістів-розслідувальників та Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) оприлюднили розслідування справ про офшори представників світової еліти, серед яких і президент України Петро Порошенко.

Керівник проекту OCCRP Дрю Салліван каже, що документи охоплюють період з 1977 року до теперішнього часу. «Це купа документів. Там були 11 президентів, 29 найбагатших бізнесменів, а також представники організованої злочинності», - каже Салліван. Розслідування базується на документах, наданих панамською компанією Mossack Fonseca, які отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung. «Це дуже специфічна інформація. Імейли від юристів, документи про реєстрацію тощо. І ми можемо подивитись документи і все підтвердити», – в ефірі Громадському телебаченню розповів Дрю Салліван.

В українському списку також Павло Лазаренко та власник «Київ Пост» Мохаммад Захур. Серед фігурантів розслідування також президент Росії Володимир Путін, Дмитро Пєсков, Олексій Улюкаєв, Ігор Ротенберг.

Зокрема, президента Петра Порошенка звинувачують у створенні у 2014 році трьох офшорів, на які було перереєстровано активи корпорації «Рошен».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG