Спеціальні потреби

Синагога 2.0


Синагога 2.0
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Direct link

Синагога 2.0

Понад вісімдесят відсотків американців асоціюють себе з певним віросповіданням. Засновані на принципах релігійної свободи, Сполучені Штати створили усі умови для розвитку релігійних організацій усіх конфесій. Існують вони на пожертви своїх прихожан. Останнім часом молодь, хоча і залишається релігійною, не приєднується до установ так, як це робили попередні покоління. Тож церкви, мечеті та синагоги шукають нових підходів у роботі з молоддю, адже від цього залежить їх майбутнє.

Елі Ґрінберґ сьогодні поспішає. Йому треба закінчити останні приготування до вечірки, що відбудеться в приміщенні синагоги. Молодий чоловік любить випити, повеселитися і не бачить, чому релігію і гарно проведений час не можна поєднати.

Зусилля Елі не були марними. На вечірку прийшло чимало молоді, яка б інакше провела цей вечір у барі чи у когось дома, але не в синагозі.

Ініціатор вечірки у стінах синагоги Елі Ґрінберґ каже:

У намаганні залучити молодь, синагога вирішила провести реконструкцію будинку. У проекті перебудови передбачено створення кімнати відпочинку, де буде кава та Інтернет-зв’язок
«Традиційний підхід до юдаїзму не промовляє більше до молоді, ми постійно шукаємо інноваційні способи дістатися до їх духовних потреб».

Релігійні заклади в Америці скаржаться на скорочення пастви. Молоді люди, незалежно від походження, не асоціюють себе з традиційними релігіями. Нещодавні дослідження показали, що лише 8 відсотків з найбільшої єврейської групи у США, це люди віком від 18 до 34 років.

Ось про що говорять молоді люди. Джулія:

«Для мене, належати до синагоги так само важливо, як і отримати знання про юдаїзм, знайти друзів і практикувати віру».

На дещо інший аспект справи звертає увагу Кейсі:

«Мені здається, частина проблеми у тому, що надто дорого приєднатися до синагоги і це роблять тільки наші батьки».

У намаганні залучити молодь, синагога вирішила провести реконструкцію будинку. У проекті перебудови передбачено створення кімнати відпочинку, де буде кава та Інтернет-зв’язок. Звичайно, що гроші на ремонт надішли від старшого покоління.

Ця синагога існує уже понад 100 років. Колись вона знаходилася в іншому будинку, в якому у 1876 році на молитовній службі побував президент США Уліс Ґрант.

Ще донедавна синагоги і церкви були центрами духовного і релігійного життя Сполучених Штатів. Тепер ця тенденція змінилася і релігійні заклади занепокоєні своїм майбутнім.

Говорить рабин Лері Гофман:

«Що синагогам необхідно знати про вас, про ваше покоління, чим ви відрізняєтесь від своїх батьків?»
У синагозі сподіваються, що після такого розважального вечора молоді люди залишаться на і молитовну службу, як це робили покоління їх батьків
Лері Гофман, який є рабином і водночас викладачем в одному з коледжів Нью-Йорка, каже:

«Молоді люди не ходять до синагоги так, як це робили їх батьки. Але це не означає, що вони не цікавляться тим, що можуть тут отримати. Утім синагоги повинні пропонувати більше ніж раніше».

Рабин Лері Гофман додає:

«Завдяки технологіям ми можемо знайти практично все у лічені хвилини».

Гофман переконаний, для того, аби навернути молодь до віри, рабини повинні зрозуміти молодих людей, почати жити їх життям:

«Ви повинні ходити у кафе, спортивні клуби, бари знайомитися з молодими людьми».

Елі Ґрінберґ каже, що саме це і робить. Він вдячний, що рабин його синагоги погодився на те, щоби молодь проводила вечірки у храмі.

До речі, кожного разу на вечірку приходить все більше людей. У синагозі сподіваються, що після такого розважального вечора молоді люди залишаться на і молитовну службу, як це робили покоління їх батьків.
XS
SM
MD
LG