Спеціальні потреби

Сполучені Штати скасували візу Ренату Кузьміну


Заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що рішення уряду США про скасування його п’ятирічної візи на в’їзд до Сполучених Штатів завдає шкоди відносинам між обома країнами і «підриває авторитет Сполучених Штатів».

Кузьмін висловив скаргу з цього приводу у листі до президента Барака Обами від третього грудня. Листа оприлюднено в понеділок на Інтернет-сторінці генеральної прокуратури.

Кузьмін заявив, що посол США в Україні Джон Теффт повідомив йому у жовтні про скасування візи без додаткового пояснення.

У вересні цього року Сенат США прийняв резолюцію, яка закликала до заборони видати візи українським офіційним особам, відповідальним за ув’язнення колишньої прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Західні країни осудили семирічний термін ув’язнення, винесений пані Тимошенко на підставі звинувачення у зловживанні владою.

У своєму листі Кузьмін також заявив про відсутність співпраці з боку Вашингтона у розслідуванні вбивства у 1996 році українського законодавця в аеропорту в Донецьку. Українська прокуратура каже, що вона має докази про причетність Тимошенко до вбивства, проте вона заперечує це звинувачення.
XS
SM
MD
LG