Спеціальні потреби

США вважають угруповання Джабхат аль-Нусра терористичною організацією


Сполучені Штати визнали одне із сирійських повстанських угруповань терористичною організацією. Тимчасом західні країни докладають зусиль для збільшення міжнародної підтримки новій сирійській опозиційній коаліції.

Державний департамент США офіційно не повідомив, що Джабхат аль-Нусра – це терористична організація, але в урядовому документі, який має бути оприлюднений у вівторок, говориться, що це інша назва аль-Кайди в Іраку.

На брифінгу у понеділок представниця Державного департаменту Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати занепокоєні з приводу того, що Джабхат аль-Нусра, це «дещо більше, ніж фасад» терористичного угруповання, діяльність якого поширилась на сусідню Сирію.

Визнання угруповання терористичною організацією забороняє американцям вести з ним ділові справи.

Джабхат аль-Нусра взало на себе відповідальність за самогубні бомбові атаки в Сирії.

Тимчасом Франція, Великобританія і члени Ради співпраці країн Перської затоки на нарадах у Марокко визнали онпозиційну коаліцію представником сирійського народу. Проте, незважаючи на вимогу щодо усунення від влади сирійського президента Башара аль-Асада, США і деякі європейські країни не поспішають з повним визнанням коаліції.

Росія не бере участі в нарадах у Марокко щодо сирійської кризи. Москва виступає проти будь-якого зовнішнього втручання в сирійські справи, кажучи, що будь-яке рішення щодо політичних реформ мають винести самі сирійці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG