Спеціальні потреби

Сирія оголосила про припинення вогню на час свята Ід аль-Адха


Сирійська армія повідомила, що припиняє військові операції на час мусульманського свята Ід аль-Адха (Курбан Байрам), оголосивши про припинення вогню, яке діятиме з ранку п'ятниці до понеділка.

При цьому урядові сили залишають за собою право на відсіч у разі атаки з боку повстанців.

Увечері в четвер представники сирійської армії оголосили по телебаченню, що вдадуться до заходів, якщо «терористичні угруповання спробують зміцнити свої позиції за рахунок додаткової зброї або підкріплень».

Вони також закликали сусідні країни не сприяти переправленні бійців через кордони протягом цього періоду.

Командувач Вільної сирійської армії повідомив, що його сили будуть дотримуватися умов припинення вогню, але відреагують на будь-які напади.

Раніше обидві сторони порушували умови укладених угод про припинення вогню. Однак діюче в Сирії ісламістське угруповання «Ансар аль-Іслам» відразу заявило, що не має наміру дотримуватися домовленості.

У п’ятницю, антиурядові війська зайняли кілька районів міста Алеппо на півночі Сирії.

Командир повстанців Бассам аль-Дада повідомив, що його військам вдалося просунутися в центральні райони найбільшого сирійського міста, в тому числі Салахеддін, де вже кілька місяців точились запеклі бої.

Мешканці північної частини Алеппо, району Ашрафія, повідомляють, що в цей район вперше увійшли близько 200 повстанців.

Базована у Великобританії сирійська правозахисна організація Syria Observatory for Human Rights повідомляє, що в Ашрафії загинули 9 цивільних осіб і 15 отримали поранення.

В останній раз мова про припинення вогню зайшла в середу, коли Міністерство закордонних справ повідомило, що сирійський уряд все ще роздумує про те, чи готове воно до тимчасового перемир’я.

Спеціальний посланець ООН і ЛАД Лахдар Брагімі заявив, що влада Сирії та деякі повстанці таки погодилися припинити бої на час свята. Брагімі також висловив сподівання, що триденне припинення вогню може перетворитися на більш тривале перемир'я.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG