Спеціальні потреби

Актуально

Американські мами перед вибором: працювати чи доглядати за дитиною.

Лише у чотирьох штатах жінкам дозволена короткотермінова декретна відпустка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Лише у чотирьох штатах жінкам дозволена короткотермінова декретна відпустка. Відео

Американським мамам часто доводиться обирати між кар’єрою та доглядом за малечею, адже в країні просто не передбачена тривала декретна відпустка. Днями частково оплачувану декретну відпустку узаконив Нью-Йорк, який став четвертим штатом, що прийняв таке рішення. Втім через відсутність тривалих оплачуваних декретних відпусток у США це питання є надзвичайно важливим, а відтак звучить навіть у президентських перегонах. Щоправда згадують його переважно кандидати від Демократичної партії. Обоє – і Гілларі Клінтон, і Берні Сандерс пропонують запровадити 12-тижневий оплачуваний декрет. Їх опоненти республіканці від таких розмов ухиляються.

Мама десятимісячного хлопчика Сема зізнається: після народження сина вона змушена була залишити роботу.

"Я могла б зберегти своє робоче місце, але тоді вся моя зарплата йшла б на оплату дитячого садочка. Тож у цьому не було жодного сенсу. Було би добре, якби у нас була можливість йти у декретну відпустку на рік, як це заведено в багатьох розвинених країнах, і при цьому – зберігати зарплату", - розповіла Лора.

У США лише у штатах – як то Каліфорнія, Нью-Джерсі, Род-Айленд та Нью-Йорк, жінки, за законом, мають право на короткотермінову декретну відпустку. Експерт із трудового права – Сара Ґлін роз’яснює ситуацію.

"Лише в цих штатах народження дитини не надто сильно підкошує сімейний бюджет. У Каліфорнії жінкам платять 55 відсотків від зарплати протягом шести тижнів після народження дитини, у Нью-Джерсі – 67 відсотків – так само протягом шести тижнів, а у Род-Айленді – всього чотири тижні. Нью-Йорк – є найбільш щедрим, адже там вже у найближчому майбутньому мами будуть отримувати цілих дванадцять тижнів оплачуваної відпустки для догляду за дитиною. На федеральному рівні таких програм поки що нема", - вважає експерт.

Відповідно до федерального законодавства США, роботодавці зобов’язані надавати мамам 12 тижнів неоплачуваної декретної відпустки. Втім, компанії, на які працює менше 50-ти співробітників – є винятком із цього закону, для них втрата співробітниці на такий довгий термін перетворилася б на фінансовий тягар. Саме тому багато американських мам повертаються на свої робочі місця вже за кілька тижнів після народження дитини, якщо звісно не знайдуть якийсь оригінальний спосіб оплати рахунків. Останнім часом набирає популярності збір коштів на підтримку американських мам в Інтернеті. Винним у такій ситуації є трудовий кодекс 1930-го року, який американські законодавці відмовляються переглядати. Навіть попри те, що з початку двадцятого століття жінок, які працюють, стало набагато більше.

"Законодавці ніяк не візьмуть до тями, що більшість жінок в наші дні працює. І серед них багато мам, в тому числі – мам із новонародженими малюками. Закони, які були прийняті на початку століття, не є гарним відображенням сучасної економіки", - додала експерт з трудового права.

Втім окремі американські компанії проявляють ініціативу й забезпечують декретною відпусткою не лише мам, а за вимогою – і татусів. Джо – батько хлопчика-грудничка і нині він насолоджується своєю оплачуваною відпусткою для молодих батьків.

"Вибір роботодавців – оплачувати декрет співробітникам чи ні. Втім найкращі компанії це роблять", - сказав Джо.

За таким принципом працюють компанії Adobe, Amazon, Apple, Facebook, Google та YouTube. Аби зберегти у колективі талановитих співробітників вони враховують їх побажання щодо декретної відпустки. Противники цього підходу вважають, що такі економічні ініціативи будуть не до снаги ні бізнесам, ні платникам податків. Однак спеціалісти наполягають: відрахування на декретну відпустку обійдуться американцям у кілька доларів на тиждень. До слова, працедавці в Каліфорнії вже вираховують на майбутню декретну відпустку своїх працівників по одиному відсотку з їхньої зарплати. Але з таким методом погоджуються не всі.

Федеральний закон про оплачувану декретну відпустку в США може з’явитися не раніше, ніж до цього буде готова суспільна свідомість, - вважає Сара Ґлін. І додає останні загальнонаціональні опитування показали, що майже 70 відсотків американців погоджуються у тому, що догляд за дитиною – це насправді тяжка праця – а отже вона має бути оплаченою.

Дивіться також: Ось як тривімірний друк подружив 9-річного з Обамою. Відео

Ось як тривімірний друк подружив 9-річного з Обамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Всі новини дня

Європа і США кажуть, що Путін «не дочекається» припинення допомоги Україні

Жозеп Борель у Свято-Преображенському соборі в Одесі пошкодженому російським бомбардуванням. 30 вересня 2023 р.

Представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах.

Якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється.
Карін Жан-Пєр

Міністри закордонних справ ЄС, щоб засвідчити свою непохитність, вдалися до незвичайної поїздки на нараду 2 жовтня у Києві, з яким досі нема авіасполучення, і де нерідко лунають сирени повітряної тривоги.

Катрін Колонна, очільниця міністерства закордонних справ Франції, окремо наголосила, що це один з сигналів «для Росії, щоб вони не розраховували на нашу втому».

«Наша рішучість у підтримці боротьби за свободу і незалежність України тверда і триватиме далі», - заявив верховний представник ЄС у закордонних справах і з питань безпеки Жозеп Борель.

Борель також скористався нагодою, щоб оголосити новий план допомоги Україні на наступний рік на суму до 5 мільярдів євро ($5,26 млрд.) з Європейської мирного фонду.

Окрім програм ЄС Україна також отримує пряму допомогу від європейських держав на двосторонньому рівні, і за підрахунками Кільського інституту світової економіки загалом Європа тепер випередила США за обсягами заявленої допомоги Україні.

Міжнародна допомога Україні
Міжнародна допомога Україні

Серед найбільших пакетів двосторонньої допомоги Україні стала чотирирічна програма Німеччини на суму €10,5 мільярда, а також п’ятирічна програма Норвегії (яка не член ЄС) на €6,6 мільярда.

Але Сполучені Штати залишаються найбільшим і найважливішим донором військової допомоги Україні.

У Вашингтоні заявляють про збереження підтримки України попри побоювання про подальшу долю американської допомоги Україні на тлі міжпартійних суперечок у Конгресі США.

«За Україною стоїть потужна міжнародна коаліція. І якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється. Він помиляється. І у нас незабаром буде новий пакет допомоги Україні, що покаже нашу подальшу підтримку відважного народу України. І це наш сигнал. Якщо він, тобто пан Путін, вважає, що переживе нас, то ми вважаємо, що він неправий», - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

Його родину розстріляли росіяни при спробі евакуації. В машині були маленькі діти. Відео

«Я не міг повірити, що можна добити півторамісячну дитину...» 24 лютого родина Дениса Федька намагалась евакуюватись з Херсонщини через наступ російської армії. Але росіяни розстріляли машину, в якій в тому числі було двоє маленьких племінників Дениса.

Білий дім анонсував новий пакет допомоги для України вже незабаром

Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр проводить прес-брифінг у Білому домі 2 жовтня 2023 року

Сполучені Штати незабаром оголосять новий пакет допомоги для України, щоб засвідчити свою підтримку. Про це заявила у вівторок, 26 вересня, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. Так вона прокоментувала заяву Кремля про те, що “втома” Заходу від України зростатиме у США та інших країнах.

Відповідаючи на запитання про те, чи виключення фінансування України із тимчасової бюджетної резолюції Конгресу для уникнення шатдауну є показником втоми від війни, Жан-П’єр заявила, що за Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція.

Якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється.

“Ось наше послання Путіну. Президент створив коаліцію із понад 50 країн, які надають Україні допомогу. І ми зібрали понад 140 країн, щоб засудити вторгнення Росії в Україну. За Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється,” — сказала речниця Білого дому.

Вона зауважила, що Сполучені Штати продовжуватимуть допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно.

“Ми продовжуватимемо просувати пріоритети нашої національної безпеки, тому що, допомагаючи Україні, ми також захищаємо та забезпечуємо національну безпеку американського народу,” — додала Жан-П’єр.

Білий дім сподівається, що кошти для України таки виділять

За словами речниці, грошей на підтримку України наразі достатньо, щоб задовольнити нагальні потреби на полі бою, однак це не довгострокове рішення.

Посадовиця заявила, що Білий дім очікує, що Конгрес все ж виділить кошти на підтримку України. Вона наголосила, що спікер Палати представників Кевін Маккарті сам неодноразово казав про необхідність робити все можливе, аби переконатися, що Україна має необхідну зброю, а в Конгресі є двопартійна підтримка щодо продовження фінансування України.

“Не забуваймо, що наша мета — переконатися, що хоробрі люди України можуть боротися за свою свободу та демократію. І це те, що президент хоче бачити й надалі. І не лише ми, а й республіканці та демократи в Конгресі, також хочуть, щоб фінансування України продовжувалось,” — сказала Карін Жан-П'єр.

Раніше Голос Америки повідомляв, що на тлі ухвалення закону про тимчасове фінансування уряду, який не містить нової допомоги Україні, законодавці від обох партій закликали колег продовжити фінансову підтримку України. А лідери республіканців та демократів в Сенаті виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.

Хаос серед республіканців у Палаті представників

Тимчасова бюджетна резолюція, яку ухвалив Конгрес забезпечила безперебійну роботу уряду на 45 днів, тобто до 17 листопада. Однак Карін Жан-Пʼєр наголошує: Конгрес не має чекати з ухваленням бюджету до листопада, бо чергова криза “не має виправдання”, а ухвалення бюджету для забезпечення роботи уряду — базове завдання законодавців.

“Американський народ ситий по горло. Їм набридли політичні ігри. Їм потрібен уряд, який працює”, — заявила вона.

Посадовиця зауважила на "хаос" у крилі республіканців у Палаті представників. За її словами, політичні гравці із крайньо правих республіканців у палаті представників, які блокували ухвалення бюджету із коштами для України, ледь не привели країну до кризи. Окрім грошей для України, вони також закликали скоротити фінансування програм, які є критично важливими для американців по всій країні, сказала речниця Білого дому. Зокрема, йдеться про програму Meals on Wheels, яка запроваджена, щоб подолати голод та ізоляцію людей похилого віку та ініціативи у сфері освіти.

“У республіканському крилі є екстремальна група людей, яка висуває ці крайні законодавчі акти, що завдають шкоди американським сім’ям. Вони намагаються вразити нас, і вони ледь не закрили уряд”, — зазначила посадовиця.

Жан-Пʼєр закликала лідерів партії “розібратися із цим питанням”.

“Те, що ми бачили на вихідних взагалі не повинно було статися. Вони не мали довести нас до краю, як вони це зробили”, — сказала вона.

Серед республіканців у Палаті представників є група законодавців, які виступають проти допомоги Україні. Конгресмен-республіканець від Флориди Метт Ґетц напередодні заявив, що цього тижня він з однопартійцями спробують усунути спікера Палати представників республіканця Кевіна Маккарті після того, як той привітав майже одностайне голосування за законопроєкт про тимчасове фінансування уряду.

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

В неділю в польській столиці відбувся опозиційний «Марш мільйонів сердець», покликаний мобілізувати тих виборців, які ще не визначились з кандидатом на майбутніх парламентських виборах, що відбудуться за два тижні. На марші була наша колега Мирослава Гонгадзе.

Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео

Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:32 0:00

Як США вдалося відвернути шатдаун? І що буде з фінансуванням для України? Подробиці з Конгресу та Білого Дому – від Катерини Лісунової та Юлії Ярмоленко.

Більше

XS
SM
MD
LG