Спеціальні потреби

Спалах поліомієліту в Україні завершився, але є ризик нових - ВООЗ


Вакцинація у Києві
Вакцинація у Києві

Передачу вірусу поліомієліту в Україні зупинено. Такого висновку дійшла команда технічних експертів, яка проаналізувала те, як уряд України відповів на спалах поліомієліту. Про це повідомляє сайт офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я у Європі.

Між тим експерти зберігають занепокоєння щодо значних прогалин в імунізації та спостереженні за вірусом, які означають, що в Україні зберігається високий рівень ризику повторних спалахів поліомієліту - відзначає заява.

"Завдяки зусиллям МОЗ України, медиків та батьків, щеплення від поліомієліту отримали значно більше дітей, і я вдячна цим людям за їх рішучість. Але на цьому зусилля не завершуються. Прогалини у вакцинації зберігаються і якщо Україна не продовжить щеплювати своїх дітей, вона уможливить спалах поліомієліту та інших захворювань, які можна попередити завдяки щепленню", - заявила доктор Сюзанна Джакаб, регіональний директор ВООЗ у Європі.

У ВООЗ також відзначили, що ключовими факторами аби лишалася вільною від поліомієліту є високий рівень імунізації, посилений епідемнагляд та політичні зобов'язання.

Дивіться також: Як людство перемогло поліомієліт і чому він лишається загрозою

Як людство перемогло поліомієліт і чому він лишається загрозою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG