Спеціальні потреби

«В Україні сотні дітей можуть мати поліомієліт», - колишній головний лікар США


Наразі в Україні носіями вірусу можуть бути сотні дітей, хоча їхні симптоми ще не проявились – Борис Лушняк

Станом на лютий лише 66% дітей до 10 років вакциновані від поліомієліту в Україні. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає імунізувати принаймні 95%, щоб запобігти спалаху хвороби. На думку колишнього головного лікаря США Бориса Лушняка, наразі в Україні носіями вірусу можуть бути сотні дітей, хоча їхні симптоми ще не проявились.

Людство дуже близьке до повного викорінення поліомієліту. Ще у 70-х роках у світі налічувалось майже півмільйона інфікованих цим вірусом, сьогодні ж розповсюдження хвороби звузилось до ста випадків лише у двох країнах: Пакистані та Афганістані. Саме тому, коли торік в Україні заговорили про поліомієліт, медики почали бити на сполох: чи не повертається хвороба, яку всі сподівалися забути назавжди, - розповідає колишній головний лікар США.

«Лише тому, що ми не маємо цієї проблеми з 79-го року, ще не означає, що хвороба не повернеться в разі, якщо припинити щеплювати дітей. Саме тому ми продовжуємо вакцинацію дітей від поліомієліту поки ця хвороба не буде повністю викорінена. В Україні у 2014 році менше половини дітей були вакциновані. Торік імунізовано лише 14% дітей віком до року, а це дуже вразлива категорія населення. Решта - нещеплені. Щоразу, коли є така кількість незахищених людей, з’являється ризик спалаху епідемії», - пояснює медик.

Лушняк закликає українських батьків не піддаватися пропаганді в Інтернеті і обов’язково щеплювати дітей:

«По-перше, щеплення врятувало життя багатьом людям. Інфекційні хвороби, які ми навіть не думали, що зможемо контролювати чи лікувати, сьогодні вже не смертельні, дякуючи вакцинам».

За припущеннями Бориса Лушняка, в Україні є значно більше людей-носів вірусу поліомієліту, ніж двоє дітей, про яких стало відомо влітку минулого року. Адже ця хвороба не часто демонструє симптоми паралічу.

«З усіх людей, які страждають на поліомієліт, лише один із двохсот має параліч. Але є 199 дітей, які за статистикою мають хворобу, але не проявляють симптомів. Можуть бути деякі незначні відхилення. Але параліч від поліомієліту – це рідкість. Україна має низький рівень вакцинації населення. Зараз ми знаємо, що є сотні, може й тисячі носіїв хвороби, а всі решта ризикують захворіти», - попереджає Лушняк.

Усе ж, Борис Лушняк позитивно оцінює заходи українського Міністерства охорони здоров’я у вирішенні проблеми поліомієліту: «Українське Міністерство охорони здоров’я працює, вони намагаються розробити план, виконувати рекомендації. Я оптимістично дивлюся на ситуацію в Україні».

XS
SM
MD
LG