Спеціальні потреби

У Держдепі заявили про зміцнення східного флангу НАТО, загрозу з боку Росії


США докладуть зусиль для того, щоб у майбутньому і далі посилювати східний фланг НАТО. Про це заявив заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен під час виступу у Варшаві.

«Ми підтримуємо пропозицію зроблену Верховним Головнокомандувачем НАТО в Європі щодо посилення прямої присутності НАТО на сході, у тому числі присутності ротаційних батальйонів у країнах Балтії та Польщі», – заявив він.

Росія порушила суверенітет і територіальну цілісність незалежної, демократичної нації

Блінкен підкреслив, що такі дії спрямовані не на те, щоб захистити якусь конкретну країну, а на те, щоб зробити Альянс взагалі сильнішим й більш спроможним захистити усіх членів.

У своєму виступі Блінкен також зазначив, що перед Польщею як і перед усією Європою та трансатлантичною спільнотою постали серйозні загрози. З півдня це - загроза насильницького екстремізму та кризи біженців із Сирії. На сході - загрозу становить Росія.

«Росія порушила суверенітет і територіальну цілісність незалежної, демократичної нації, чим поставила під загрозу бачення всієї Європи, як вільного та мирного місця», – сказав він.

Усі учасники міжнародної спільноти зобов’язані слідувати єдиним правилам та зобов’язанням

Заступник держсекретаря США також наголосив, що своїми діями Росія порушила основні принципи міжнародного права й нині прагне домогтись роз’єднання трансатлантичного альянсу та сприяє невдачам демократичних країн.

«Кордони і територіальна цілісність держави не можуть бути змінені із застосуванням сили. Можливість визначати своє майбутнє є невід’ємним правом громадянами демократичної країни. При цьому всі учасники міжнародної спільноти зобов’язані слідувати єдиним правилам та зобов’язанням», – наголосив Ентоні Блінкен.

Він також відзначив, що оскільки Росія інспірувала кризу в Україні, вона несе відповідальність за її завершення. Шляхом до цього, на думку посадовця США є імплементація усіх Мінських домовленостей. За його словами, до того часу санкції накладені на Росію мають бути продовжені.

Дивіться також: Ось чому НАТО посилює військову присутність поблизу Росії

Ось чому НАТО посилює військову присутність поблизу Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

XS
SM
MD
LG