Спеціальні потреби

Громада волонтерів бореться із стихійними смітниками у всьому світі


Стихійні смітники – проблема, яка вже давно стала загальною для мешканців всієї планети, від країн на шляху розвитку до заможних держав світу. Для Олівієра Джірона боротьба з цим екологічним та суспільним злом стала справою його життя. Після подорожі до історичного міста інків Мачу-Пікчу, місцевість біля якого завалена тоннами сміття, молодий чоловік тепер їздить передмістями Вашингтона у пошуках стихійних звалищ, фотографує їх, а відтак залучає громаду до розчищення території. І кількість волонтерів, готових долучитись до справи оновлення обличчя планети, зростає.

Лісопаркова зона – чудове місце для відпочинку та … нелегального сміттєзвалища. Олівієру не довелось довго переконувати людей зібратися одного дня для розчищення непотребу. Маурін Джоен навіть заохочувала до участі своїх друзів через Фейсбук:

«Це добра справа допомагати екологічному товариству, роботи у них завжди багато».

Волонтер Філіп Летаса обурений тим, що люди дозволяють собі перетворювати зелену зону на сміттєзвалище:

«Це безвідповідально, легковажно та егоїстично. Хтось робить свої проблеми чиїмись».

Активіст сподівається, що їх зусилля привернуть увагу до проблеми забруднення довкілля:

«Ми також сподіваємося довести до відома власників цієї землі, що вони можуть запобігти незаконному засміченню, спорудивши огорожу і поставивши знаки, що забороняють смітити».

Організатор акції Олівієр Джірон використовує сміття, яке збирають волонтери, для створення творів мистецтва, щоби таким чином змусити порушників переоцінити їхні дії:

«Це діалог, який я почав з ними, щоби вони подивилися на своє сміття з іншої точки зору».

Чимало людей у світі вже по-іншому дивляться на сміття, дякуючи глобальному рухові, що почався у 2008-му році в Естонії, де протягом п’яти годин 50 тисяч волонтерів прибирали країну.

«З цього часу рух охопив 85 країн, цього року кампанію назвали «Приберемо світ». У США осередок руху діє у Сан-Франциско, з яким я налагодив контакти, є група і у Нью-Йорку, а тепер я почав рух у Вірджинії», – розповідає Олівієр Джірон.

Ден Дієз, який започаткував екологічний рух на Філіппінах, познайомився з Олівієром через Фейсбук, і на його запрошення приїхав у Вірджинію допомогти розчистити завали сміття:

«Коли я подорожую, я не хочу бути просто туристом. Я хочу бути задіяним у житті громади, ближче пізнати культуру, знайти друзів».

Саме на таких друзів і покладається Олівієр, друзів, які приєднаються до руху очищення нашої планети від сміття.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG