Спеціальні потреби

Американське подружжя перетворює електронні відходи у прикраси


Щороку, американці позбуваються понад 40 мільйонів комп’ютерів, понад 100 мільйонів мобільних телефонів, та 20 мільйонів телевізорів. Уряд заоохочує програми переробки, однак вони ще не достатньо розвинуті.

Невеликий, але унікальний вклад у переробку відпрацьованої електроніки робить подружжя, що мешкає неподалік столиці США. Вже понад 20 років Дебі та Джоел Ереми перетворюють комп’ютерні плати та інші залишки електроніки на ювелірні вироби та прикраси, що користуються великим попитом.

«У нас є стінні годинники, зроблені на великій електронній платі. Години зроблені з металевого брухту, знайденого на заводі», – каже Дебі Ерем, яка використовує у своїй роботі будь-які матеріали, починаючи від комп’ютерних плат та компонентів, закінчуючи металобрухтом та старою електронікою.

«У 1992-му році мій чоловік мав компанію виробництва комп’ютерів. Я тоді вперше побачила комп’ютерну плату, і вона мене вразила. Я тоді сказала, що це найкраща річ яку я коли-небудь бачила, з усіма її різнокольоровими з’єднаннями. І тоді мені прийшло на думку, що з неї можна робити ювелірні вироби», – каже Дебі Ерем.

Художниця за освітою, Деббі разом з чоловіком заснувала компанію незвичних ювелірних виробів. Свої перші роботи вона виставила на місцевому мистецькому ярмарку.

«У перший вечір ми продали усі вироби з комп’ютерних плат. Люди підходили до нашого прилавку і перепитували, чи це справді зроблено з комп’ютерної плати».

З часом асортимент їх компанії зріс. Для більшості своїх виробів Дебі з чоловіком використовують старі плати, які прикрашають старовинними бусинками, шматками металу, будь-чим, що робить їх твори унікальними і привабливими. Окрім того, майстри рятують довкілля від зайвого комп’ютерного сміття.

«Якби ми не врятували ці комп’ютерні плати, вони б опинились на смітниках, або їх спалили», – каже Ерем.

Подружжя застосовує будь-які плати, навіть з мобільних телефонів. Ідеї з’являються і відтворюються у плідній співпраці. Деббі і Джоел працюють пліч-о-пліч вже 20 років. Це, каже подружжя, зміцнило їх шлюб.

«Ти краще пізнаєш людину з якою проводиш стільки часу, з якою разом долаєш не лише проблеми соціального характеру, але й бізнес-проблеми, що часто випробовують стосунки двох людей. Якщо ви разом проходите через усе це, шлюб лише міцніє» – каже Джоел.

Сьогодні Ереми продають свої вироби через мережу Інтернет. Це дозволяє їм проводити більше часу вдома, за улюбленою справою, задовольняючи неабиякий попит на їх товари, замовлення на які надходять з усього світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG