Спеціальні потреби

У США повністю заборонять користуватись мобільними за кермом?


За підсумками дослідження причин транспортних інцидентів в Америці, нині Департамент безпеки Міністерства транспорту США офіційно рекомендує всім водіям вимикати мобільні телефони, перебуваючи за кермом. Більше того, Міністерство транспорту США вимагає ввести у всіх штатах заборону на використання будь-яких мобільних пристроїв в авто, за винятком екстрених випадків. Заборона стосуватиметься навіть апаратів хендс-фрі і не стосуватиметься лише технологій, які допомагають у керуванні авто – як наприклад GPS. У міністерстві вважають, що запровадження заборони помітно вплине на кількість аварій, які трапляються через неуважність водіїв за кермом.

Величезна кількість людей втратила здоров’я або життя через аварії, спричинені водіями, увагу яких відвертали розмови по телефону. Департамент безпеки Міністерства транспорту США запропонував заборонити розмови по мобільному, спілкування через СМС та навіть використання хендс-фрі після інциденту з людськими жертвами. Протягом 11 хвилин, які передували аварії, водій отримав 11 СМС-повідомлень. Тоді загинуло двоє та отримали травми 38 людей.

«Аварії трапляються за секунду. Тому водій повинен постійно бути уважним, бо будь-яка телефонна розмова, СМС або пост у соціальну мережу, зроблений з мобільного, може стати останнім у житті», – каже представник Міністерства транспорту США Дебора Херсман.

За даними Національної адміністрації дорожньої безпеки, 90% водіїв підтримують заборону на СМС за кермом, 60% – виступають за заборону телефонних розмов за кермом. Водночас 80% кажуть, що роблять і те і інше.

«Водії визнають існування проблеми, втім все одно вдаються до дій, які самі і засуджують, бо не асоціюють себе із так званими зірвиголовами за кермом, хоча і чинять так само», – зазначає представник Інституту безпеки руху Расс Рейдер.

За словами Расса, заборона на дзвінки не впливає на кількість аварій чи кількість страхових виплат. Можливо, тому, що водіїв відволікають дуже багато чинників.

За словами Рейдера, вплинути на ситуацію можуть нові системи безпеки в автомобілях. Наприклад, дослідження показали, що позашляховик «Volvo», який автоматично гальмує у небезпечній ситуації, навряд стане учасником ДТП.

Але поки дорогами не почнуть їздити авто керовані автопілотом, людські помилки та увага будуть лишатись провідними чинниками безпеки на шляхах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG